Sazby hypotéčních úvěrů jsou letos rekordně nízké, nepromeškejte svou šanci!

Sazby hypotéčních úvěrů jsou letos rekordně nízké, nepromeškejte svou šanci!

Útulnější, prostornější a hlavně vlastní bydlení. Kdo by si ho nepřál. Bohužel ne každý může na lepší bidýlko ušetřit z vlastních zdrojů. Odkládání několika desítek tisíc měsíčně někde bokem a čekání v rámci x let, než se nakupí potřebné množství prostředků, zkrátka není to pravé ořechová a jedinou možností zůstává šikovný úvěr na bydlení. V případě, že o hypotéce vážně přemýšlíte, pro vás máme šťastnou novinu. Na nic nečekejte a vydejte se na pobočku vybrané instituce co nejdříve. Důvod je prostý, sazby jsou letos nezvykle nízké a podle odborníků budou klesat i nadále.

ČNB se vytáhla, nemeškejte a využijte snížení repo sazby i vy!

Za rekordně nízkými sazbami stojí snížení repo sazby ČNB, ke kterému se instituce uchýlila v září 2012. V posledním kvartálu loňského roku proto nebylo problém natrefit na hypotéční úvěry se sazbou pod 4 %. Takových hodnot nabývaly hypotéky naposledy v roce 2005 a trvaly jen po dobu šesti měsíců. Banky však zaznamenaly nárůst žadatelů až ke konci roku. V září byl i navzdory razantnímu snížení objem sjednaných hypoték nižší než v říjnu a to o téměř jednu šestinu. Na vůbec nejnižší sazbu dosáhnou zákazníci, kteří se rozhodnou čerpat vyšší částky. Přesnou částku vám prozradí hypotéka kalkulačka, kterou najdete na internetových stránkách vybrané banky.

Spočítejte si, která hypotéka je skutečně nejvýhodnější

Rozhodne-li se pro hypotéku, nezapomeňte na důkladný průzkum trhu. Pro snížení sazeb se sice rozhodly téměř všechny banky, ale přesto tak se nabídky poměrně často liší. A to dost výrazně. Nejrychlejším způsobem, jak zjistit, která hypotéční banka nabízí nejvýhodnější podmínky, je využít porovnání na některém ze specializovaných portálů. Jedním z nich je i ušetřeno.cz, které disponuje aktuálními údaji a umožňuje tak velmi přesné srovnání. Jednoduše zadáte základní údaje a obratem se dozvíte, zda je hypotéka České spořitelny skutečně tak výhodná, jak se na první pohled jeví. Ušetřeno.cz vám poslouží i v případě, že již hypotéku čerpáte a přemýšlíte o refinancování.