Jak nejlépe zaparkovat v Praze na letišti?

Jak nejlépe zaparkovat v Praze na letišti?

Odlétáte z pražského letiště a máte v plánu se na něho dostat vlastním vozem? Pokud ano, je třeba mít předem zjištěno, kde svůj vůz necháte. Možností je hned několik. Pokud se podíváme nejprve na ty placené, tak nejdráž vychází parkoviště přímo před terminálem. Levněji vyjde parkování na letišti řešené pomocí nedalekých velkých parkovišť, například výhodně zaparkujete zde. Co ale v případě, kdy je vaším cílem parkovat zdarma? Podívejte se na přehled našich možností.

Obchodní domy a centra

Jedna z možností, které rozhodně přicházejí v úvahu, pokud chcete parkovat zdarma. Pokud se na ně podíváme blíže, může být jednou z variant OC Šestka. Ta nadchne hlavně tím, že je celkem blízko samotnému letišti, díky čemuž je zaručena jeho dobrá dostupnost. Velkým pozitivem je také to, že parkoviště nabídne kapacitu až 1 000 automobilů, a to jak formou venkovního, tak i krytého parkoviště. Nevýhodou však může být to, že se jedná o soukromý pozemek a tak zde může být riziko, že při skutečně velmi dlouhém stání požádá správa OC o možný odtah. Obchodní-domy-a-centra Druhou možností, která je také spojena s možností parkování v obchodním centru, je OC Metropole Zličín. Jedná se o skutečně rozsáhlé centrum, kde je parkovacích míst více než dost. A to znamená nejenom jistotu toho, že zde můžete volné místo najít celkem jednoduše a rychle. Znamená to i jistotu toho, že vzhledem k takové velikosti se může celkem bez problémů stát, že vaše auto zde zaparkované celkem bez problémů unikne pozornosti správy centra. A to i proto, že centrum otevírá již ráno v 7 a zavírá až ve 24:00.

Ideální ulice

Nyní se podívejme na možnost parkování také v různých ulicích. Začněme těmi, které můžeme označit jako ideální. A to s ohledem na to, kolik je zde volných míst, stejně jako s ohledem na to, že zde dlouhodobé parkování není jakýkoliv problém. První místo, které si zmíníme, je ulice U Prioru. Výhodou této ulice je především fakt, že se v ní nachází celkem velké parkoviště, které je primárně určeno pro místní ubytovnu. Vjezd na něho ale není jakkoliv omezený a tak je možné říci, že i na dlouhodobé parkování je dobrou volbou. Ideální-ulice Dále nezapomínejme na to, že dalšími možnými ulicemi jsou ty, které najdete na Zličíně. Zde vzniklo a vzniká řada developerských projektů a zcela nových ulic, kde logicky nechybí ani možnost bezplatného parkování. Jelikož je zde stále mnoho volných bytů, je více než jasné, že je zde i mnoho volných parkovacích míst. Není proto třeba obávat se toho, že zde budete někomu se svým vozem jakkoliv překážet. Tato lokalita navíc nadchne i tím, že je celkem dobře dostupná ze samotného letiště, a přirozeně i při cestě k terminálu.

Méně vyhovující ulice

Parkování u letiště, a to v ulicích v rámci jednotlivých městských částí je určitě největším hitem. A tak se podívejme ještě na další ulice, které mohou v daném směru vyhovovat. Sice už ne tak, jako v předchozím případě, ale rozhodně se o celkem dobrou volbu jedná. První možností je ulice Navigátorů. V ní, a to i v přilehlých ulicích je parkování celkem pohodlné a dobré. A to jak s ohledem na celkovou bezpečnost, tak i na možnost najít zde dobré parkovací místo. Problémem ale může být dostupnost na letiště, kdy se jako nejlepší může jevit taxi. Méně-vyhovující-ulice Dále nezapomínejme ani na oblast okolo zastávky Na Padesátníku. Ta potěší hlavně celkovou vzdáleností k letišti, jelikož je nedaleko terminálu tři. Co ale může být negativem této lokality, to je rozhodně dostupnost volných míst. Maximálně se sem totiž vejde zhruba 10 – 15 automobilů. A to znamená, že najít zde volné místo nemusí být vždy bezproblémové. I na toto je dobré přirozeně myslet. Kdo však na tomto místě volný prostor najde, ten určitě nebude nijak zklamán. Právě naopak.

Máte raději jistotu?

Oslovil Vás náš článek? Přesto nechcete riskovat bezpečím svého vozu? Doporučujeme se podívat na aktuální nabídku ZAPARKUJTEULETIŠTĚ.cz – cenově dostupné parkoviště u letiště Václava Havla. Máte-raději-jistotu

Publikováno: 16. 01. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: parkování u letiště v praze