Jak správně vybrat sportovní oblečení?

Jak správně vybrat sportovní oblečení?

Základním předpokladem pro dobré cvičení, kdy se cítíme pohodlně a pohyb si užíváme, je správně zvolené oblečení. Na co si dát pozor při nákupu sportovního oblečení? V článku najdete několik rad a tipů pro sestavení opravdu pohodlných kompletů ideálních pro různé druhy cvičení.

Pohodlný střih

Výběr dámského sportovního oblečení s dostatečně pohodlným střihem, který nebrání v plném rozsahu pohybu, je důležitý zejména pro lekce jógy a podobná cvičení. Při protahování je totiž velmi nepohodlné, pokud vám oblečení brání v dosažení plného rozsahu a nemůžete správně provádět jednotlivé cviky. Padnoucí a dobře sedící kousky jsou důležité i pro běhání, posilování a podobně. Speciální kategorií je například sportovní oblečení na kolo, kdy je důležité mít pohodlně vypolstrovaný sed proti případným otlakům od sedla. Při výběru sportovního oblečení berte tedy v úvahu, na jakou sportovní aktivitu bude primárně určené. Pokud provozujete více různých aktivit, je dobré pořídit si několik druhů vhodného oblečení. Pestrý výběr najdete například v internetovém obchodě 4fstore.

Výběr správné velikosti

Kromě pohodlného střihu je důležité dobře zvolit i velikost. V příliš velkém oblečení se mohou ztratit výhody promyšleného kousku a při nošení příliš těsné velikosti se zase nebudete vůbec cítit pohodlně, což vám na komfortu během tréninku rozhodně nepřidá. Protože někteří výrobci používají lehce rozdílné číslování, je vždy lepší ověřit si zvolenou velikost na základě přiložené tabulky velikostí. Zde přesně vidíte, jak značení odpovídá rozměrům, a zjistíte si, co pro vás bude nejvhodnější.

Všímejte si materiálu

Při cvičení se většinou zapotíme, takže je dobré volit oblečení, které dokáže pot absorbovat. K takovému účelu je vhodná zejména bavlna. Její další výhodou je prodyšnost, lehkost a citlivost k pokožce. Dále jsou v poslední době hodně oblíbené moderní materiály označované často jako funkční. Jsou navrženy pro odvod vlhkosti u těla, ale zároveň udržení požadovaného tepla, případně podporu jemného chladivého efektu u letních kousků. Takové oblečení sice může být dražší, ale zajišťovaný komfort je výrazně vyšší v porovnání s jinými variantami. Z funkčního materiálu je dobré volit zejména kousky v přímém kontaktu s pokožkou, jako je například i spodní prádlo.

Krásný design podpoří ve cvičení

Mít krásné oblečení na cvičení, které si vyloženě chcete vzít na sebe, je další motivací, jak se donutit k pravidelnému cvičení. Vyberte si své oblíbené barvy, originální kombinace či krásné designové kousky, se kterými se s radostí pochlubíte ve fitness centru, nebo poslouží pro parádní domácí cvičení. Když si takto sestavíte jeden či dva vyladěné komplety, stane se celé cvičení mnohem větší zábavou, protože si budete připadat mnohem lépe v porovnání s nošením vytahaných tepláků. Dámské sportovní oblečení vybírejte pod tímto odkazem: https://4fstore.cz/zeny/obleceni.html.

Publikováno: 01. 04. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam