Jak nosit pánskou mikinu bez kapuce

Jak nosit pánskou mikinu bez kapuce

Každá mikina ve vašem šatníku nemusí mít kapuci. Existují totiž příležitosti, při kterých není kapuce příliš vhodná, naopak vám může až překážet. Zkuste si na to při svém dalším nakupování mikiny vzpomenout. Kdy je tedy lepší dát přednost mikině bez kapuce?

Kapuce může někdy překážet

Typickým příkladem, kdy se kapuce nehodí, je, když přes mikinu ještě navrch přehodíte bundu. Zvlášť když se bavíme o bundě, jejíž límec sahá až ke krku, je zde kapuce jaksi navíc. Nevíte, jestli ji schovat pod bundu, nebo vystrčit ven. Ani jedna z možností nevypadá na oko příliš dobře a do maximálního pohodlí mají také daleko.

Mikina jako součást formálního oděvu

Důležitými podmínkami při rozhodování, jakou mikinu si obléknout, jsou příležitost a prostředí, kam se chystáte vyrazit. Dnes už je zcela běžné obléknout si mikinu i do práce. Pokud nemáte stanovený žádný pevný dresscode, můžete využít toho, proč všichni mikiny tak rádi nosíme, tedy komfortu, který přináší, a netrápit se například s těsnými košilemi. V takovém případě se více hodí mikina bez kapuce, která působí více formálně a elegantně. Pokud k mikině připojíte džíny a bílé tenisky, získáte skvěle vypadající elegantně-sportovní outfit. Při výběru mikin platí podobná pravidla, která můžete znát například z oblékání svetrů. Čím formálnější je příležitost, na níž se chystáte mikinu obléknout, tím střídmější buďte se vzory, nápisy a výraznými barvami. Stejné to funguje s množstvím a extravagancí potisků. Do společnosti se nejlépe hodí jednobarevné mikiny v méně výrazných odstínech. V nabídce e-shopu Bolf najdete elegantní jednobarevné, i výraznější volnočasové mikiny.

Pro sportovní a volnočasové aktivity jsou mikiny nezbytné

Neposouvejme však mikiny bez kapuce pouze do formálních prostředí. Přeci jen vznikly ve sportovním odvětví. Sportovci v minulosti začali nahrazovat kousavou vlnu na omak mnohem příjemnější bavlnou, čímž se jim dostalo mnohem pohodlnějšího outfitu. Pokud budete vybírat mikinu na sportování, ať už více, či méně intenzivní, ohlížejte se po prodyšných a lehkých materiálech, které udrží vaše tělo neustále v suchu.

Pár praktických tipů na závěr

Mikina může v outfitu hrát důležitou roli i bez toho, abyste ji měli oblečenou na sobě. Při jarních procházkách či letních večerech, kdy je venkovní teplota nevyzpytatelné, vypadá mikina velmi dobře i pokud je jen přehozená přes ramena. Na tričko ji poté můžete kdykoliv obléknout. Jak na sport, volnočasové aktivity, tak i do formálnějšího prostředí sáhněte klidně i po mikině se zipem. Získáte tím další odlišnou možnost vašeho outfitu, navíc se vám bude lépe regulovat teplota vašeho těla. Mikiny lze nosit k téměř jakýmkoliv typům kalhot. Nejčastěji je obléknete k džínům, kraťasům a teplákům. K takovému outfitu vždy obujte tenisky. Polobotky a jakékoliv formálně vypadající boty se pro tuto příležitost nehodí.

Publikováno: 03. 02. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam