Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Jak se naučit hrát na kytaru doma?

Je vaším snem hrát na hudební nástroj, ale z nějakého důvodu nemůžete navštěvovat hudební školu ani žádný zájmový kroužek? Nic není ztraceno. Nemusíte být zrovna geniální hudebník, aby se vám podařilo naučit se hrát na kytaru bez pomoci druhých. Vždyť žijete v 21. století, kdy je možné všechno vyhledat na internetu!

Učit se na kytaru na vlastní pěst je výhodnější časově, jelikož hrajete prostě jen tehdy, když máte volnou chvilku, a nemusíte nikam docházet ani dojíždět. Určitě také ušetříte, hodiny zdarma by vám nikdo nedal. Jednu nevýhodu domácí učení ale také má – musíte mít dostatek vůle!

Jak začít? Pořiďte si kytaru a nalaďte ji

Než se začnete ptát, jak se naučit hrát na kytaru, tak si nějakou pořiďte. Pro začátek může být i vypůjčená, aspoň si ověříte, jestli by vás tento nástroj vůbec bavil, než do něj investujete. Následně se naučte správně naladit struny. Práci vám usnadní ladička, avšak jde to i bez ní. Najděte si video na YouTube, tam vás to naučí.

Tip: Ačkoliv si možná přejete stát se součástí rockové skupiny, jako kytara pro začátečníky je vhodná tzv. španělka. Až se naučíte akordy a základy hry na ni, pořídíte si tu elektrickou.

Postupujte přes jednoduché akordy

Abyste mohli zahrát nějakou písničku, potřebujete se naučit akordy. Začněte s těmi jednoduchými, mezi něž řadíme třeba D, A, G, E, Em, Am apod. I s těmi si vystačíte na spoustu písniček. Možná byste se divili, ale na některé písničky vám stačí pouhé tři. Rozhodně takové skladby pohledejte, protože učit se jen akordy, aniž byste byli schopní cokoliv smysluplného zahrát, by vás nejspíš moc dlouho nebavilo. Existují servery, kde si navolíte, jaké akordy na kytaru už znáte, a ony vám podle toho doporučí písničky, jež zvládnete.

Až budete trochu zběhlejší, zkoušejte si zahrát své oblíbené písně, to vás bude bavit. Následně přejděte od obyčejných akordů k vybrnkávání a zajímavějším stylům hraním. A pak už to bude jen kousek ke kariéře rockového kytaristy! Nebo kytaristky?

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.