Jak se naučit hrát na kytaru doma?

Jak se naučit hrát na kytaru doma?

Je vaším snem hrát na hudební nástroj, ale z nějakého důvodu nemůžete navštěvovat hudební školu ani žádný zájmový kroužek? Nic není ztraceno. Nemusíte být zrovna geniální hudebník, aby se vám podařilo naučit se hrát na kytaru bez pomoci druhých. Vždyť žijete v 21. století, kdy je možné všechno vyhledat na internetu! Učit se na kytaru na vlastní pěst je výhodnější časově, jelikož hrajete prostě jen tehdy, když máte volnou chvilku, a nemusíte nikam docházet ani dojíždět. Určitě také ušetříte, hodiny zdarma by vám nikdo nedal. Jednu nevýhodu domácí učení ale také má – musíte mít dostatek vůle!

Jak začít? Pořiďte si kytaru a nalaďte ji

Než se začnete ptát, jak se naučit hrát na kytaru, tak si nějakou pořiďte. Pro začátek může být i vypůjčená, aspoň si ověříte, jestli by vás tento nástroj vůbec bavil, než do něj investujete. Následně se naučte správně naladit struny. Práci vám usnadní ladička, avšak jde to i bez ní. Najděte si video na YouTube, tam vás to naučí. Tip: Ačkoliv si možná přejete stát se součástí rockové skupiny, jako kytara pro začátečníky je vhodná tzv. španělka. Až se naučíte akordy a základy hry na ni, pořídíte si tu elektrickou.

Postupujte přes jednoduché akordy

Abyste mohli zahrát nějakou písničku, potřebujete se naučit akordy. Začněte s těmi jednoduchými, mezi něž řadíme třeba D, A, G, E, Em, Am apod. I s těmi si vystačíte na spoustu písniček. Možná byste se divili, ale na některé písničky vám stačí pouhé tři. Rozhodně takové skladby pohledejte, protože učit se jen akordy, aniž byste byli schopní cokoliv smysluplného zahrát, by vás nejspíš moc dlouho nebavilo. Existují servery, kde si navolíte, jaké akordy na kytaru už znáte, a ony vám podle toho doporučí písničky, jež zvládnete. Až budete trochu zběhlejší, zkoušejte si zahrát své oblíbené písně, to vás bude bavit. Následně přejděte od obyčejných akordů k vybrnkávání a zajímavějším stylům hraním. A pak už to bude jen kousek ke kariéře rockového kytaristy! Nebo kytaristky?

Publikováno: 26. 10. 2018

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: jak se naučit doma na kytaru | jak se naučit hrát na kytaru