Jak správně vybírat podprsenky bez kostic krok za krokem

Jak správně vybírat podprsenky bez kostic krok za krokem

Díky tomu článku se konečně dozvíte, jak správně vybírat podprsenky bez kostic! Budou zde zahrnuty druhy, na které se můžete podívat a najít v nich vám padnoucí. Zároveň se zde dočtete pár bodů o nich. Tyto podprsenky jsou velmi pohodlné, kolikrát i z velmi tenkého materiálu. Nezpůsobují vám otlaky, ani žádné odřeniny. Pomocníci při sportu, či každodenním nošení někdy i jako doplněk. Nemusíte se bát je nosit celý den a jsou pohodlné i přes noc. Pokud máte za sebou nějakou operaci, či v těhotenství bude velmi nápomocná. Jsou vhodné pro malé poprsí i větší. Dodávají ňadrům malou oporu a přirozený vzhled. Vesměs můžete najít i se širšími ramínky a s vyšším středem, nebo také zmenšovací. Zároveň jsou doporučovány i ze zdravotních důvodů.

Jak správně vybírat podprsenky bez kostic? 5 bodů jak na to:

1. Nasaďte si podprsenku, která vám dokonale padne a je vám pohodlná. 2. Změřte si krejčovským metrem obvod pod prsy. V zrcadle zkontrolujte, zda je pásek metru v rovině. Metr neutahujte. 3. Změřte obvod okolo poprsí. Pásku omotejte okolo zad a přes bradavky. Toto měření je dobré provádět v den, kdy se cítíte opravdu dobře, kvůli kolísání hormonů nebo také nadýmání. Metr opět neutahujte. 4. Podle naměřených hodnot si v tabulce najděte velikost podprsenky. 5. Kombinujte. Napište si více velikostí, které by vám mohly sedět, protože ne každá je stejně šitá. Je dobré mít na paměti, že čím větší plocha je pokrytá na prsou, tím větší oporou pro ně je. Také není dobré koukat na vodorovné švy. Vertikální švy ze středu pohárku nabízejí větší tvar a podporu, pokud nemáte tak plná prsa. Chyby ve výběru podprsenek-jak se jim vyhnout.

Typy podprsenek bez kostic, která bude lichotit právě vám?

Každá prsa jsou jiná, tudíž každým sedí něco jiného. Také je dobré se zamyslet, jestli chcete podprsenku bez kostic na sport, každodenní nošení nebo aby vám vykukoval nenápadně pěkný kus krajky? U tohoto typu podprsenek se můžete setkat i s pojmem “soft cup“, právě kvůli tomu že nemají kostice.

Bralette:

Je velmi jednoduchá, zároveň jemná i romantická. V létě jde využít i místo trička. Velmi často se objevuje i celá krajkovaná. Tento typ je zároveň momentálně velmi populární. Ať už lehce koukající krajka ve výstřihu nebo pěkné ramínko. Je vhodná a pohodlná i pro kojící ženy.

Bandážová:

Je dobrá pod topy nebo šaty s holými rameny, protože nemá ramínka. Dala by se popsat jako pás, který je okolo prsou a zad. Poprsí v ní vypadá velmi přirozeně.

Vyztužená:

Má klasický tvar, ale nemá v sobě kostice, pouze je vyztužená a dodává tak větší oporu ňadrům. Košíčky jsou vyztužené kompletně celé.

Kojící:

Vhodná v období laktace, kdy jsou prsa nejcitlivější. Je z příjemného materiálu, který vám v tomto období nebude nepříjemný, ba naopak. Praktičtější při nočním kojení a zároveň pohodlná.

Sportovní:

Slouží pro lepší pohyb a pohodlnost při sportu, ale zároveň ňadra velmi dobře podpírá. V poslední době se často nosí i jako top. Minimalizuje pohyb prsou do stran při sportu. Jak si vybrat sportovní podprsenku? Při výběru sportovní podprsenky je třeba dbát na zátěž cvičení a střih podprsenky. Volba materiálu je také velmi důležitá.

Klasická:

Neobsahuje žádnou výztuž, je podobná jako bralette. Může být pouze z tenkého materiálu. Většinou je velmi jednoduchá a hlavně pohodlná. Hodí se na celý den a klidně i na noc. Máte už lepší přehled v podprsenkách bez kostic? Jaký máte na ně názor vy? Znáte další typy? Nosíte je také, jako pěkný doplněk nebo neobyčejný kousek do outfitu? Máte nějaké tipy jak je nosit? Svěřte se v komentářích a dejte své tipy i ostatním.

Publikováno: 04. 12. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam