Jak vybrat batoh pro prvňáčka?

Jak vybrat batoh pro prvňáčka?

Nástup do školy je velká událost pro rodiče i samotného prvňáčka. Blíží se doba zápisů a tak je kromě trénování pozdravů a počítání také čas se rozhlížet po tom správném batohu do školy. Jak se v široké nabídce zorientovat? Často si neuvědomujeme, že náš prvňáček bude na zádech nosit i několik kilogramů. Do tašky do školy se musí vejít svačina, penál, přezůvky, všechny učebnice a sešity a pracovní pomůcky. Každý den tak bude dítě nosit na zádech vše potřebné a je tak důležité, aby školní batoh pro prvňáčky dobře seděl a byl pohodlný. Už v šesti letech má mnoho dětí vadné držení těla a nekvalitní batoh může tento problém ještě zhoršit, což časem může vést k bolestem zad. Nejdůležitější pro výběr toho správného batohu je:
  • pevná, anatomicky tvarovaná záda s perfektním odvětráváním. Zajistí, že batoh se bude pohodlně nosit, na zádech se školák nebude potit a nebude mu tak batoh nepříjemný
  • široké, polstrované ramenní popruhy s možností nastavení. Ty slouží k tomu, aby batoh přitiskly na záda a váha se dobře rozložila do ramen.
  • reflexní prvky jsou zvlášť u nových školáků velmi důležité, zvýší jejich viditelnost za soumraku a ve tmě a zlepší tak jejich bezpečnost
  • pevné dno, které udrží učebnice v rovině a nebudou se propadat, což způsobuje zbytečný tlak na ramena
  • odolný materiál, který zvládne déšť i vítr a vše uvnitř bude dobře ochráněno
V neposlední řadě je důležitý vzhled, i když ten je ze všech bodů až na posledním místě. Zdraví je přednější, což ale málokteré dítě bude chtít pochopit a tak i na designu batohu stojí jeho úspěch. Nezapomeňte prvňáčka naučit nejlépe v prvních dnech školní docházky, že batoh do školy se nosí na zádech s oběma popruhy nasazenými. Nošení v ruce nebo přes jedno rameno zádům malých dětí rozhodně neprospívá, a proto je důležité učit se to správně hned od začátku. Kvalitní batoh je navíc na nošení pohodlný a tak i samo dítě bude preferovat správný styl nošení.

Publikováno: 25. 01. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam