Jak vybrat těhotenskou podrsenku? Prozradíme vám to!

Hurá! Na těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vy se za devět měsíců zařadíte mezi pyšné rodiče. Připravte se však na to, že půjde o krásné a zároveň velmi komplikované období, které se bude „táhnout“ a přitom sletí jako voda. Nechápete? Brzy poznáte. V každém případě budete muset zařídit spoustu věcí – nakoupit výbavičku, vybrat postýlku, kočárek a obměnit šatník. Nepatříte-li mezi ženy, s jejichž postavou těhotenství nic moc neudělá, nevyhnete se většímu nákup. A i v opačném případě budete muset vyměnit alespoň spodní prádlo. Bez těhotenské podprsenky se jednoduše neobejdete! Nedílnou součástí vaší nové garderóby nebudou jen pohodlné kalhotky do porodnice, a především zmíněná podprsenka. Pokud si nevíte rady s jejím výběrem, dejte na naše praktické rady. Prozradíme vám, jak by měla ideální kojící podprsenka vypadat.

Jak vypadá kvalitní kojící podprsenka?

Klaďte důraz na materiál a vybírejte si mezi modely ze 100 % bavlny. Na druhou stranu vyzkoušejte, jestli je podprsenka dostatečně elastická. Vaše prsa se budou během těhotenství průběžně zvětšovat a vy se tak vyhnete opakovanému nákupu. Chcete-li, abyste během kojení nemusela podprsenku rozepínat nebo dokonce zcela sundat, vsaďte na praktické odepínací košíčky. Ty by měly být větší než potřebujete – nezapomeňte, že při kojení košíčky vystelete sacími tampony. Podprsenka vám nesmí tlačit a proto si vyberte model bez kostic. Zároveň by měla být dostatečně vyztužená, mít zapínání vzadu a široká ramínka.

Proč se bez kojící podprsenky neobejdete?

Těhotenské a mateřské podprsenky jsou mnohem komfortnější než klasické prádlo. Většina žen má během těhotenství a kojení velmi citlivá až bolestivá prsa a je to právě speciální podprsenka, díky které se budete cítit mnohem lépe. V neposlední řadě vašemu poprsí zachová původní tvar. Prsa vám ztěžknou a kojící podprsenka zabrání tvorbě strií a celkovému povadnutí. Noste ji proto i v noci. Pokud máte strach z toho, že v těhotenském prádle nebudete pro svého partnera sexy, vyberte si ho u specializovaného prodejce na www.kojici-podprsenky.com. Stejně dobře zde nakoupíte i další kvalitní oblečení a doplňky jako těhotenské pásy či kalhoty.