Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jak zajistit odvoz odpadu? Návod pro fyzické osoby i živnostníky!

Trápí vás problém s přemírou odpadu a hledáte efektivní řešení? Ať už jste fyzická osoba, podnikatel či úředník, který problematiku řeší ve jménu obce, odpovědi najdete v dnešním článku. Připravili jsme pro vás praktické tipy na služby likvidace odpadů, které zajišťuje společnost AVE CZ. Firma na trhu služeb odpadového hospodářství a nakládání s odpady již od roku 1993 a zajišťuje odvoz odpadů celorepublikově.

Odvoz komunálního odpadu

Sběr a odvoz směsného komunálního odpadu podléhá obecně závazné vyhlášce města či obce, která stanovuje systém shromažďování, sběru, třídění, přepravy,odstraňování a využívání, a to včetně nakládání se stavebním odpadem.

Město zajišťuje pravidelný svoz, nicméně v případě potřeby může kdokoliv požádat o svoz i v jiném termínu. To se může hodit v momentě, kdy se potřebujete zbavit většího množství či objemnějšího odpadu z domácnosti. Jak postupovat?

AVE CZ zajišťuje svoz směsného komunálního, separovaného, nebezpečného, velkoobjemového a biologického odpadu v pravidelných i nepravidelných termínech (dle individuální cenové nabídky). Stačí využít bezplatnou telefonní linku 800 118 800 nebo kontaktní formulář na webu. Vyberte si příslušný kraj, uvedete své kontaktní údaje a upřesníte poptávku.

Společnost AVE CZ disponuje kompletní řadou sběrných nádob – popelnicemi o obsahu 80 – 360 l a kontejnery o obsahu 660 – 1100 l, jakožto i moderní technikou odpovídající nejvyšším evropským standardům. Postará se o to, aby se vaše odpady bezpečně dostaly na skládky odpadu.

V rámci svozu směsného komunálního odpadu můžete využít také odvoz odpadků z košů. Služby se vám mohou hodit také při pořádání kulturní či jiné akce.

kontejner-na-odpad

Odvoz živnostenského odpadu

AVE CZ zajišťuje také svoz, dotřídění a odstranění živnostenského odpadu, a to opět v rámci celé České republiky. A je jen na vás, zda půjde o jednorázovou službu nebo o pravidelný odvoz směsného či separovaného odpadu. Svoz probíhá v předem sjednaných intervalech a na jednotlivé druhy odpadů dostanete nádobu či kontejner.

Služby jsou vhodné pro živnostníky, drobné podnikatele, společnosti, města a obce. Stejně jako v případě komunálního odpadu můžete společnost AVE CZ kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím online formuláře. Zdá se vám to příliš snadné? Ve skutečnosti je spolupráce s AVE CZ ještě příjemnější. Není jediný důvod, proč svoz odpadu komplikovat.

Proč svěřit svoz odpadu právě AVE CZ?

Obrátíte-li se na AVE CZ, dostanete garanci kvalitních služeb v příznivých cenových relacích. Skupina AVE holding patří k předním vedoucím společnostem v centrální a východní Evropě. Mimo Českou republiku působí také na Slovensku, Ukrajině a v Rumunsku. AVE holding patří do skupiny EP INDUSTRIES, která sdružuje podniky s působností i v mnoha dalších oborech. Chcete-li se o službách dozvědět další informace, pokračujte na www.ave.cz.

tridirna-odpadu

Víte, jak správně třídit odpad?

Na závěr jsme si nechali návod, který by se vám mohl hodit. Pokud jste zatím nezačali s tříděním odpadu, pravděpodobně přesně nevíte, co do barevně rozlišených kontejnerů patří. AVE CZ se mimo jiné věnuje také svozu separovaného odpadu (pravidelně i individuálně) a disponuje vlastními třídícími linkami. Začnete-li svědomitě třídit odpad, přispějete ke zlepšení životního prostředí.

  • Do modrého kontejneru (papír) patří znečištěný suchý papír, časopisy, knihy a sešity, čistý obalový papír, kancelářský papír lepenka a karton.
  • Do žlutého kontejneru (plast) patří PET lahve, plastové folie, polystyren, igelitové tašky, lahvičky od domácí chemie a kosmetiky, menší plastové obaly a výrobky.
  • Do zeleného kontejneru (sklo) patří bílé a barevné lahve od nápojů, skleněné lahve, tabulové sklo a velké skleněné střepy.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *