Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Jak založit a zařídit kavárnu?

Sníte o tom, že se postavíte na vlastní nohy a vybudujete prosperující podnik, který si získá renomé napříč celým regionem? Zařídit si tak vlastní kavárnu, kde se budou pravidelně scházet příjemní lidé a nasávat jedinečnou atmosféru… podobnou myšlenku se snaží proměnit v realitu spousta lidí a některým se to skutečně podaří. Bohužel je více těch, kteří nakonec ztroskotají. Chcete-li se zařadit mezi ty úspěšné, budete muset tvrdě pracovat. V následujících řádcích se dočtete základní informace a několik praktických tipů, které byste si měli vzít k srdci.

Otevření kavárny není levná záležitost. Máte na to dost peněz?

Finance jsou alfou a omegou (téměř) každého byznysu. Otevřít stylovou kavárnu něco stojí a náklady se možná vyšplhají na výrazně větší částku, než jste původně čekali. Budete potřebovat vhodně situované prostory na frekventovaném místě, zařízení, skladové zásoby a finanční prostředky na platy zaměstnanců. Poměrně dost peněz spolknou i energie.

Zvažujete-li koupi provozních prostorů, raději si je na několik prvních měsíců pouze pronajměte. Budete mít možnost posoudit, zda má podnik potenciál na dlouhodobé fungování.

Provozování kavárny podléhá živnostenskému zákonu

Jako každý podnikatel budete muset podstoupit nezbytné administrativní kolečko. Vaše cesta povede na živnostenský úřad, protože provozování kavárny spadá pod řemeslné živnosti. Živnostenské oprávnění získáte na základě odborné způsobilosti dle §21. Neobejdete se bez maturitního vysvědčení nebo výučního listu, prokazatelnou praxí v oboru a platného průkazu o způsobilosti pro práci s potravinami.

Otevřít kavárnu samozřejmě lze i bez požadovaného vzdělání. V takovém případě budete potřebovat doklady o vzdělání v příbuzném oboru, rekvalifikací nebo zkouškou a dokladem o vykonání praxe.

A jak je možné, že v oboru podnikají i fyzické osoby, které výše uvedené požadavky nesplňují? Pokud ustanovíte odpovědného zástupce, který vše do puntíku splňuje, budete moct kavárnu provozovat také.

Jak si udržet hosty? Jedinečným prostředím a atmosférou

Klíč k úspěchu spočívá ve vytvoření unikátního podniku, který nemá široko daleko obdoby. Drtivá většina podniků ztroskotá z jediného důvodu – zapadnou mezi šedý průměr a nenabídnou zákazníkům nic „navíc“. Perfektního výsledku přitom docílíte poměrně snadno – jedním z kamínků v mozaice je vkusný nábytek do kavárny.

Pojetí interiéru bývá rozhodující. Inspirujte se u slavných a úspěšných podniků v zahraničí a vybudujte např. tématickou kavárnu. Jen si to představte – na stěnách pěkné dekorace, u stolů kvalitní kavárenské židle, příjemný personál, pohodová hudba…

Nemáte-li se zařizováním kavárny zkušenosti, obraťte se na profesionály ze společnosti Dublino. Firma se specializuje na prodej nábytku pro hotely, bary, kavárny a další gastronomické provozy již od roku 2001 a pomohla se zařizováním více jak tisícovce podniků. Kontaktní informace a aktuální nabídku najdete na www.dublino.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *