Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Jakou střelou zbraň zvolit pro sebeobranu?

Pistole, nebo revolver? A jaký model? Právě tak zní nejčastější dotazy, které si pokládá spousta novopečených držitelů zbrojního průkazu a zájemců o něj. Odpovědi bohužel nejsou jednoznačné – problematiku lze přirovnat k výběru osobního auta. Záleží na preferencích, požadavcích a dalších faktorech. V následujících řádcích přesto najdete pár tipů, díky kterým se v nabídce zbraní zorientujete.

Nabídka je pestrá. Mezi dlouhé zbraně patří kulovnice, brokovnice, malorážky a několik dalších typů. Využívá se však pro jiné účely než sebeobranu – primárně slouží jako lovecké útočné a sportovní. Zaměřme se proto na krátké zbraně, tedy revolvery a pistole. Oproti dlouhým je lze nosit skrytě.

Než se poněkud bezhlavě pustíte do výběru první krátké střelné zbraně, zvažte následující kritéria: účel (sebeobrana, sportovní střelba, případně obojí…), typ konstrukce (revolver, nebo pistole), ráže (výkon, nebo nižší provozní náklady) a konečně i cena.

Pořizujete-li si zbraň proto, abyste ji každý den nosili u sebe, poohlédněte se po modelu s kompaktními rozměry a nižší hmotností. Na druhou stranu nedělejte přílišné kompromisy vůči palebnému výkonu (kapacita zásobníku a ráže). Počítejte s tím, že menší zbraně nenabízí tak dobrý úchop jako větší modely a obvykle se hůř ovládají při střelbě.

Revolver, nebo pistole?

Co se týče volby mezi pistolí a revolverem, řiďte se rozumem. Majitelů revolverů ubývá, protože se pistole díky štíhlejšímu profilu „lépe nosí“ a často jsou i lehčí (pozor – moderní revolvery mohou svou nízkou hmotností naopak překvapit). Další výhodou pistole je větší kapacita zásobníku a menší zpětný ráz. Oproti tomu je revolver spolehlivější a neohrozí u něj porucha. S ohledem na konstrukci vydrží nabitý v šuplíku i padesát let, aniž by klesla pravděpodobnost, že vystřelí.

Další otázky vám rádi zodpoví odborníci na prodej zbraní z proarms.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *