Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jakou střelou zbraň zvolit pro sebeobranu?

Pistole, nebo revolver? A jaký model? Právě tak zní nejčastější dotazy, které si pokládá spousta novopečených držitelů zbrojního průkazu a zájemců o něj. Odpovědi bohužel nejsou jednoznačné – problematiku lze přirovnat k výběru osobního auta. Záleží na preferencích, požadavcích a dalších faktorech. V následujících řádcích přesto najdete pár tipů, díky kterým se v nabídce zbraní zorientujete.

Nabídka je pestrá. Mezi dlouhé zbraně patří kulovnice, brokovnice, malorážky a několik dalších typů. Využívá se však pro jiné účely než sebeobranu – primárně slouží jako lovecké útočné a sportovní. Zaměřme se proto na krátké zbraně, tedy revolvery a pistole. Oproti dlouhým je lze nosit skrytě.

Než se poněkud bezhlavě pustíte do výběru první krátké střelné zbraně, zvažte následující kritéria: účel (sebeobrana, sportovní střelba, případně obojí…), typ konstrukce (revolver, nebo pistole), ráže (výkon, nebo nižší provozní náklady) a konečně i cena.

Pořizujete-li si zbraň proto, abyste ji každý den nosili u sebe, poohlédněte se po modelu s kompaktními rozměry a nižší hmotností. Na druhou stranu nedělejte přílišné kompromisy vůči palebnému výkonu (kapacita zásobníku a ráže). Počítejte s tím, že menší zbraně nenabízí tak dobrý úchop jako větší modely a obvykle se hůř ovládají při střelbě.

Revolver, nebo pistole?

Co se týče volby mezi pistolí a revolverem, řiďte se rozumem. Majitelů revolverů ubývá, protože se pistole díky štíhlejšímu profilu „lépe nosí“ a často jsou i lehčí (pozor – moderní revolvery mohou svou nízkou hmotností naopak překvapit). Další výhodou pistole je větší kapacita zásobníku a menší zpětný ráz. Oproti tomu je revolver spolehlivější a neohrozí u něj porucha. S ohledem na konstrukci vydrží nabitý v šuplíku i padesát let, aniž by klesla pravděpodobnost, že vystřelí.

Další otázky vám rádi zodpoví odborníci na prodej zbraní z proarms.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *