Kde jinde hledat pravdu, než ve vinném sklípku?

Kde jinde hledat pravdu, než ve vinném sklípku?

Nevíte, co s volným časem? Chcete si pořádně odpočinout a wellness pobytů máte doslova „po krk“? Prožijte své volno tak trochu jinak, než jak ho trávíte obvykle a zajeďte si na Jižní Moravu. Tentokrát ovšem nepůjde o prohlídku kulturně historických památek, ale o návštěvu vinného sklípku. Jihovýchod republiky je s pěstováním vinné révy pevně spjat malebné vinné sklípky k němu neodmyslitelně patří. Pokud jste na degustaci vína ještě nikdy v životě nebyli, neváhejte. Středem vaší pozornosti by se mohl stát AB Sklípek, který najdete v Bořeticích na Kravihorsku. Stejně jako přilehlé vinice, i je tento malebný sklípek součástí rodinného dědictví rodiny rodiny Pazderků. Ti jsou známi svou pohostinností vstřícným přístupem ke všem návštěvníků.

Degustace vína patří k nezapomenutelným zážitkům

Vinný sklep přilehlý penzion nabízí doslova netušené možnosti. Chlubí se kapacitou 100 míst, takže se nemusíte bát přijet i se svou partou kamarádů. Představuje ideální místo pro narozeninové oslavy, firemní akce, svatby v tradičním jihomoravském stylu a další příležitosti. AB vinný sklípek uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky, kteří touží zažít pravou jihomoravskou zabíjačku. Vraťme se však k tomu, co vás zajímá nejvíc – vínu. Degustace probíhá ve stylovém prostředí, hned vedle sudů. Trvá zhruba hodinku a stihnete okoštovat kolem deseti druhů vína. Samozřejmostí je odborný výklad od sympatického sklepmistra.

Zabijačkové dobrůtky a jihomoravské speciality

Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Degustaci vína totiž předchází předkrm v podobě chleba se sádlem, husími játry, domácím uzeným či škvarkovou pomazánkou. Následuje grilovaný večeře, vinné klobásky a další pochoutky, kterým určitě neodoláte. A pokud přeci, můžete se s majiteli dohodnout na ryze vegetariánské večeři či jakémkoliv jiném jídle. A po večeři? To vám bude nabídnuta domácí ořechovice...Pokud vás vinný sklípek zaujal, ale stále se nemůžete rozhodnout, zda vážit tak dlouhou cestu, prohlédněte si fotografie přímo na webu absklipek.cz. A jestli vás nepřesvědčí ony, tak už opravdu nic...

Publikováno: 21. 11. 2012

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: degustace vína | jižní morava | ořechovice | vinné sklípky | vinný sklep | vinný sklípek | víno