Koloběžky jsou i pro dospělé. Proč byste si ji měli taky pořídit?

Koloběžky jsou i pro dospělé. Proč byste si ji měli taky pořídit?

Omrzelo vás kolo a nebaví vás ani in-line brusle? Jednoduchá rada zní – udělejte to tak, jako spousta ostatních a pořiďte si koloběžku. Dopravní prostředek poháněný odrážením jedné nohy od země, je v posledních letech velmi populární. A světe div se – především mezi dospělými. Jaké nejčastější důvody lidi k pořízení koloběžky vedou?

Jednoduchá jízda

Proč si komplikovat život, když je jízda na koloběžce tak jednoduchá? Že jste na ní nikdy v životě nestáli, vůbec nevadí. Techniku jízdy si osvojíte za pár minut. Snadnou ovladatelnost jistě oceníte – zatáčení, zastavení a brzdění je naprosto intuitivní.

Jízdou na koloběžce se dostanete do formy

Jestlipak víte, že jízdou na koloběžce spálíte mnohem více energie než například při jízdě na kole? Energetický výdej je srovnatelný s jízdou na kolečkových bruslích či s během, ale s tím rozdílem, že jde o podstatně šetrnější aktivitu. Nedochází k nežádoucím nárazům a opotřebení kloubů. Při jízdě na koloběžce dochází k rovnoměrnému posílení svalstva horní i spodní poloviny těla.. Něco podobného nabízí jen málokterá sportovní pomůcka.

Koloběžkou proti bolesti páteře

Bolesti páteře mohou být nepříjemné a trápí především lidi se sedavým zaměstnáním. Jako velmi účinná prevence se ukázala jízda na koloběžce, protože se při ní zapojují do pohybu všechny problematické partie. Právě proto se koloběžka využívá jako rehabilitační pomůcka, díky které lze zmírnit a často i zcela předejít problémům s páteří.

Zábavný a praktický dopravní prostředek

Koloběžky pro dospělé jsou neuvěřitelně zábavné. Jízda je zážitek, který si budete užívat i po delší době tak, jakoby to bylo poprvé. Koloběžka s velkými koly ve vás probudí chuť k pohybu a zároveň vám umožní rychlý přesun po městě. Stačí si vybrat vhodnou velikost a začít jezdit. Stylovější dopravní prostředek pravděpodobně nenajdete...

Publikováno: 29. 01. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: kolobežka s velkými koly | koloběžky pro dospělé