Komu se nákladní techniku vyplatí koupit a komu pronajmout?

Komu se nákladní techniku vyplatí koupit a komu pronajmout?

Dodávky, nákladní vozy, sklápěče, tahače, speciály v podobě bagrů, míchaček a dalších zástupců nákladní techniky – žádná z vyjmenovaných položek není levná. V omezeném firemním rozpočtu mohou udělat pořádný průvan, a proto je vhodné nákup důkladně promyslet. Zároveň se nabízí otázka, zda není výhodnější pronájem. Přečtěte si o výhodách a úskalích obojího. Až poté se rozhodněte.

Klíčové je, jak často budete nákladní techniku používat

Podnikatelé, kteří mají dostatek jednostranně zaměřených zakázek, v rámci kterých vlastní flotilu nákladní techniky plně vytíží po většinu roku, obvykle volí pořízení vlastních vozidel a strojů. Vyplatí se jim více než dlouhodobý pronájem, byť s sebou přináší starosti o pravidelnou údržbu, absolvování povinných technických kontrol a v neposlední řadě vícenáklady za pojištění apod. Pronájem je výhodnější pro subjekty, které využívají nákladní techniku jen nárazově nebo sezónně. Další specifikou skupinu tvoří zákazníci, již nedisponují potřebnou částkou nebo nechtějí zatěžovat cashflow více, než je nezbytně nutné. I jim se může pronájem vyplatit – firma si samozřejmě musí výdaje spočítat a zohlednit množství individuálních faktorů. Obecně je velkou výhodou pronájmu variabilita. Společnosti, které se na prodej a pronájem nákladní techniky specializují, nabízí široké spektrum vozidel a strojů, čímž klientům výrazně snižují náklady. Platit budete jen za reálně vytíženou nákladní techniku a ne za vozy a zařízení stojící ladem.

Dodávky a nákladní technika z druhé ruky

Pokud jste po svědomité kalkulaci došli k závěru, že je pro vás pronájem drahý, stále máte možnost výrazně ušetřit. Zaměřte se na nabídku starších vozidel a techniky. Společnost jako Truck Centre Praha nabízí prodej dodávek a užitkových vozů, nákladní techniky i strojů v perfektním technickém stavu za výhodných cenových podmínek.

Publikováno: 13. 03. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam