Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Kosmetika a vůně

Kosmetika plná luxusních ingrediencí: co vlastně umí?

Dopřejte své pleti luxus doslova a do písmene! Vzácné, drahé či ušlechtilé přísady najdete i v přírodní kosmetice. Víte ale, jaké benefity tyto výjimečné suroviny jako zlato, perly, hedvábí, šafrán a růžový extrakt vaší pleti přináší? Podívali jsme se blíže na jednotlivé účinné látky.

Zlato

Snad nic jiného nevyjadřuje luxus tak, jako právě tento blyštivý kov. Zlato milují šperkaři, malíři, ale i kosmetičtí guru. Jako součást laku na nehty, očních stínů či rozjasňovačů ho ženy využívají často a rády, nicméně má i své léčivé účinky! Jde o silný antioxidant, který pokožku chrání před volnými radikály a jimi způsobenými projevy stárnutí. S oblibou se tak používá pro výrobu anti-aging krémů a sér. Kromě toho působí antibakteriálně a pomáhá předcházet vzniku černých teček a pupínků. Ještě vás překvapuje, že zlaté pleťové masky jsou poslední dobou takovým hitem?

Perly

Určite si vybavíte snímky legendární Coco Chanel s ikonickým kabátkem a perlovými náhrdelníky. Stejně jako zlato, perly jsou symbolem stylu a vysoké elegance od nepaměti. Ve světě kosmetiky si vydobyly své místo díky unikátnímu složení extraktů, které se z nich získávají. Ty jsou bohaté na stopové prvky, jako je zinek, fosfor, jód nebo selen, stejně tak obsahují více než 20 různých aminokyselin. A právě tato unikátní kombinace pomáhá zachovat pokožku pružnou a hydratovanou, dokonce dokáže zmírnit její zarudnutí.

Šafrán

Vysoké ceny tohoto koření si byli dobře vědomi i obchodníci starověkého světa. Věděli jste ale, že je tím vůbec nejdražším na světě a jeho cena se může vyšplhat až na 2 800 dolarů za kilogram? Jeho jemná chuť a zářivá žlutá barva jsou oceňovány zejména v kuchyni; ve světě krásy mu jsou pro změnu připisovány rozjasňující a hydratační účinky. Podle nejnovějších studií ale jeho skutečná síla tkví v ochraně proti UV záření! Vědecky bylo také potvrzeno, že působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a poradí si rovněž s hyperpigmentací pokožky.

Růžové extrakty a oleje

Růžový olej je skutečně velmi drahá přísada, která se i přes svou vysokou cenu široce využívá pro parfémy a v dalších vonných produktech. Jeho cena vychází z enormního množství květin, které jsou k výrobě potřeba. Růže se již před více než tisíci lety používaly k léčbě všeho – od deprese po kašel – a to z dobrého důvodu. Jejich květ se pyšní protizánětlivými, antiseptickými a změkčovacími vlastnostmi. Jaké benefity to představuje pro pokožku? Luxusní přírodní kosmetika s růžovým olejem dokáže pleť zklidnit a hydratovat. Rovněž ji hloubkově čistí, tonizuje, vrací zdravou barvu a zářivý vzhled.

Hedvábí

Ač to tak na první pohled nevypadá, hedvábí je extrémně odolné. To vše díky dvěma obsaženým proteinům – serecinu a fibroinu, kterých si cení i beauty průmysl. Sericin tvoří na pokožce ochrannou vrstvu a podporuje hydrataci pleti, zatímco fibroin vedle hydratace kožních buněk zvládne i jejich obnovu.

Podle některých vědeckých studií hedvábí zlepšuje penetraci aktivních látek do hlubších vrstev kůže, čímž urychluje její hojení. Dokáže na sebe vázat kolagen, čímž přispívá k vypnutí pleti a celkovému mladšímu vzhledu.

Pokud chcete svou pleť skutečnosti rozmazlit, pak jí zkuste dopřát luxusu v podobě těchto exkluzivních přísad. V případě těchto 5 se rozhodně nejedná o zbytečný hype a marketingový trik, jak navýšit cenu produktu. Uvedené složky opravdu pleti přinesou řadu výhod, tak se jimi nechte hýčkat!

Co je pro vás symbolem luxusu v souvislosti s kosmetickými produkty? Prémiové ingredience či snad něco jiného?

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *