Kosmetika plná luxusních ingrediencí: co vlastně umí?

Kosmetika plná luxusních ingrediencí: co vlastně umí?

Dopřejte své pleti luxus doslova a do písmene! Vzácné, drahé či ušlechtilé přísady najdete i v přírodní kosmetice. Víte ale, jaké benefity tyto výjimečné suroviny jako zlato, perly, hedvábí, šafrán a růžový extrakt vaší pleti přináší? Podívali jsme se blíže na jednotlivé účinné látky.

Zlato

Snad nic jiného nevyjadřuje luxus tak, jako právě tento blyštivý kov. Zlato milují šperkaři, malíři, ale i kosmetičtí guru. Jako součást laku na nehty, očních stínů či rozjasňovačů ho ženy využívají často a rády, nicméně má i své léčivé účinky! Jde o silný antioxidant, který pokožku chrání před volnými radikály a jimi způsobenými projevy stárnutí. S oblibou se tak používá pro výrobu anti-aging krémů a sér. Kromě toho působí antibakteriálně a pomáhá předcházet vzniku černých teček a pupínků. Ještě vás překvapuje, že zlaté pleťové masky jsou poslední dobou takovým hitem?

Perly

Určite si vybavíte snímky legendární Coco Chanel s ikonickým kabátkem a perlovými náhrdelníky. Stejně jako zlato, perly jsou symbolem stylu a vysoké elegance od nepaměti. Ve světě kosmetiky si vydobyly své místo díky unikátnímu složení extraktů, které se z nich získávají. Ty jsou bohaté na stopové prvky, jako je zinek, fosfor, jód nebo selen, stejně tak obsahují více než 20 různých aminokyselin. A právě tato unikátní kombinace pomáhá zachovat pokožku pružnou a hydratovanou, dokonce dokáže zmírnit její zarudnutí.

Šafrán

Vysoké ceny tohoto koření si byli dobře vědomi i obchodníci starověkého světa. Věděli jste ale, že je tím vůbec nejdražším na světě a jeho cena se může vyšplhat až na 2 800 dolarů za kilogram? Jeho jemná chuť a zářivá žlutá barva jsou oceňovány zejména v kuchyni; ve světě krásy mu jsou pro změnu připisovány rozjasňující a hydratační účinky. Podle nejnovějších studií ale jeho skutečná síla tkví v ochraně proti UV záření! Vědecky bylo také potvrzeno, že působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a poradí si rovněž s hyperpigmentací pokožky.

Růžové extrakty a oleje

Růžový olej je skutečně velmi drahá přísada, která se i přes svou vysokou cenu široce využívá pro parfémy a v dalších vonných produktech. Jeho cena vychází z enormního množství květin, které jsou k výrobě potřeba. Růže se již před více než tisíci lety používaly k léčbě všeho - od deprese po kašel – a to z dobrého důvodu. Jejich květ se pyšní protizánětlivými, antiseptickými a změkčovacími vlastnostmi. Jaké benefity to představuje pro pokožku? Luxusní přírodní kosmetika s růžovým olejem dokáže pleť zklidnit a hydratovat. Rovněž ji hloubkově čistí, tonizuje, vrací zdravou barvu a zářivý vzhled.

Hedvábí

Ač to tak na první pohled nevypadá, hedvábí je extrémně odolné. To vše díky dvěma obsaženým proteinům - serecinu a fibroinu, kterých si cení i beauty průmysl. Sericin tvoří na pokožce ochrannou vrstvu a podporuje hydrataci pleti, zatímco fibroin vedle hydratace kožních buněk zvládne i jejich obnovu. Podle některých vědeckých studií hedvábí zlepšuje penetraci aktivních látek do hlubších vrstev kůže, čímž urychluje její hojení. Dokáže na sebe vázat kolagen, čímž přispívá k vypnutí pleti a celkovému mladšímu vzhledu. Pokud chcete svou pleť skutečnosti rozmazlit, pak jí zkuste dopřát luxusu v podobě těchto exkluzivních přísad. V případě těchto 5 se rozhodně nejedná o zbytečný hype a marketingový trik, jak navýšit cenu produktu. Uvedené složky opravdu pleti přinesou řadu výhod, tak se jimi nechte hýčkat! Co je pro vás symbolem luxusu v souvislosti s kosmetickými produkty? Prémiové ingredience či snad něco jiného?

Publikováno: 16. 11. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam