Kvalitní školní batoh je skvělý dárek i pro zdraví

Kvalitní školní batoh je skvělý dárek i pro zdraví

Mnoho školáků se znovu chystá do škol a je tak čas na revizi všech školních potřeb i školní tašky. Ne vždy je totiž kvalitní a dobrá pro dětská záda. Než se tak školy znovu otevřou naplno, věnujte čas kontrole tašky svých dětí a případně vyberte novou.

Velká zátěž

Na zádech může školák nosit až několik kilogramů. Školní pomůcky, učebnice, sešity, penál, svačina a pití a mnoho dalších, často nepotřebných drobností, váží dohromady opravdu mnoho a to vše se musí do školního batohu vejít a školák unést. Nekvalitní batoh může způsobovat problémy s držením těla, zakládat na chronické bolesti zad v budoucnu a další problémy. Když tak batoh na zádech visí, táhne dozadu nebo je nestabilní, je čas na výměnu. Batoh musí dobře sedět, být lehký a zároveň pevný a především se dobře nosit, nikde nepřekážet ani tlačit. Nový batoh navíc může být i skvělým dárkem na blížící se Vánoce.

Potřebné vlastnosti

Jak se pozná, že je batoh do školy správný a vhodný pro každodenní nošení? Měl by být kvalitní, s pevnými zády, aby bez problémů unesl všechny učebnice, sešity, penál, desky na pracovní sešity, svačinu i pití. Ideální je batoh opatřený bederním pásem, který odlehčí až 50 % zátěže. O dobré rozložení tlaku a přilnutí k zádům se postarají široké, ergonomicky tvarované a polstrované ramenní popruhy s možností nastavení. Šířka batohu by měla být navržena tak, aby nebránila při pohybu a aktivitách. Víme, jak se děti k taškám chovají, nezbytný je tedy i odolný materiál, který ochrání věci uvnitř batohu i při bitvě v šatně nebo uklouznutí v dešti. Školní taška by také měla mít reflexní prvky, aby byl školák dobře vidět při cestě z i do školy. Nezapomínejte, že svou roli hraje i správné nastavení popruhů a usazení tašky nebo batohu na zádech, aby k nim dobře přilnul, netáhl dozadu ani nenutil se předklánět nebo uklánět do strany.

Publikováno: 01. 12. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam