Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Kvalitní školní batoh je skvělý dárek i pro zdraví

Mnoho školáků se znovu chystá do škol a je tak čas na revizi všech školních potřeb i školní tašky. Ne vždy je totiž kvalitní a dobrá pro dětská záda. Než se tak školy znovu otevřou naplno, věnujte čas kontrole tašky svých dětí a případně vyberte novou.

Velká zátěž

Na zádech může školák nosit až několik kilogramů. Školní pomůcky, učebnice, sešity, penál, svačina a pití a mnoho dalších, často nepotřebných drobností, váží dohromady opravdu mnoho a to vše se musí do školního batohu vejít a školák unést. Nekvalitní batoh může způsobovat problémy s držením těla, zakládat na chronické bolesti zad v budoucnu a další problémy. Když tak batoh na zádech visí, táhne dozadu nebo je nestabilní, je čas na výměnu. Batoh musí dobře sedět, být lehký a zároveň pevný a především se dobře nosit, nikde nepřekážet ani tlačit. Nový batoh navíc může být i skvělým dárkem na blížící se Vánoce.

Potřebné vlastnosti

Jak se pozná, že je batoh do školy správný a vhodný pro každodenní nošení? Měl by být kvalitní, s pevnými zády, aby bez problémů unesl všechny učebnice, sešity, penál, desky na pracovní sešity, svačinu i pití. Ideální je batoh opatřený bederním pásem, který odlehčí až 50 % zátěže. O dobré rozložení tlaku a přilnutí k zádům se postarají široké, ergonomicky tvarované a polstrované ramenní popruhy s možností nastavení. Šířka batohu by měla být navržena tak, aby nebránila při pohybu a aktivitách. Víme, jak se děti k taškám chovají, nezbytný je tedy i odolný materiál, který ochrání věci uvnitř batohu i při bitvě v šatně nebo uklouznutí v dešti. Školní taška by také měla mít reflexní prvky, aby byl školák dobře vidět při cestě z i do školy.

Nezapomínejte, že svou roli hraje i správné nastavení popruhů a usazení tašky nebo batohu na zádech, aby k nim dobře přilnul, netáhl dozadu ani nenutil se předklánět nebo uklánět do strany.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *