Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Mechanický šicí stroj

Vybíráte šicí stroj a nevíte, jestli vybrat elektronický nebo mechanický šicí stroj? Mechanické šicí stroje jsou zpravidla levnější, nemají tak hezké ozdobné stehy, protože se pohyb jehly reguluje mechanickými kolečky, ale na druhou stranu pro někoho může být jednodušší volit stehy mechanickým kolečkem místo elektronických tlačítek a displeje.

Mechanické stroje bývají považovány za robustnější a bytelnější, ale toto dnes již není pravda, robustnost stroje a jeho kvalita není závislá na tom, jestli je stroj mechanický nebo elektronický, ale spíš na kovovém tělu stroje a dalších okolnostech. Elektronické šicí stroje se rozhodně nekazí víc, než mechanické.

Pokud si zvolíte mechanický šicí stroj, rozhodně nemusíte ale rezignovat na všechny vychytávky. Stroj může mít navlékaček nitě do jehly, automatickou knoflíkovou dírku šitou na jeden krok i pár ozdobných stehů. Pokud zvolíte stroj s vkládáním cívky shora a rotačním chapačem, bude i příjemně tichý a vhodný na šití v paneláku. Mechanické šicí stroje určitě mají svoje zákazníky a jsou to dobří pracanti.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.