Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Moderní technika v akci: Čištění odpadů je jako scéna ze sci-fi

Robot plynule postupuje kanalizací. Disponuje kamerou, díky které ho může technik jednoduše ovládat i na dálku. Robot brousí, frézuje, vrtá. Po úspěšné opravě se vrací zpět na povrch. Popsali jsme snad výjev z nového filmu, který se odehrává v daleké budoucnosti? Nikoliv. Robotické systémy se v oblasti čištění a oprav kanalizací využívají již delší dobu.

Kanalizace patří k největším vynálezům moderních dějin. Historie kanalizačních systémů se píše několik tisíc let. Ty vůbec první vznikly v kolébkách civilizace – v Mezopotámii a v Babylonské říši. V některých městech měli obyvatelé dokonce splachovací záchody a koupelny. Současná infrastruktura kanalizace je samozřejmě na úplně jiné úrovni. To samé platí také o údržbě kanalizačních systémů. Firmy, které se v tomto oboru pohybují, mají k dispozici množství efektivních pomocníků pro monitoring, opravy a čištění kanalizace.

Výrobou a prodejem techniky na čištění kanalizace se již mnoho let zabývá také česká firma I.B.O.S. EU, a.s. Specialista patří k absolutní špičce v oboru a vždy pružně reaguje na dynamický technologický vývoj. Inovuje, aplikuje moderní technické postupy a průběžně uvádí na trh nová zařízení.

V nabídce společnosti I.B.O.S. najdete kanalizační roboty, vysokotlaká čistící zařízení, recyklační a kombinované vozy, zařízení k monitorování potrubí a v neposlední řadě také nářadí, které je při procesu čištění zapotřebí.

Nedílnou součástí nabídky je techniky ROTHENBERG. Stroje fungují na mechanickém principu – disponují elektromotorem a různě dlouhými čistícími spirálami. Čištění provádí rotačním posuvným pohybem. Na spirály lze připojit různé výměnné prvky. Díky kolenním kloubům se stroje dostanou i do špatně přístupných míst.

Pokud vás problematika čištění, monitorování, oprav a frézování kanalizace zaujala, přečtěte si další informace na www.ibos.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.