Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika

Nechte si poradit s výběrem nového bojeru

Porouchal se vám bojler a nevíte si rady s výběrem nového? Sestavili jsme pro vás několik tipů, které vám nákup usnadní. Zorientovat se v poměrně široké nabídce totiž pro laika není tak jednoduché. Varujeme vás však předem – laciným ohřívačům z obchodních řetězců se pro jistotu rovnou vyhněte. Jsou poruchové, jejich provoz nákladný a životnost jepičí. Kvalita je jedním z hlavních předpokladů, které by měly ovlivnit vaši volbu. Tedy samozřejmě v případě, že si za rok či dva nechcete nákup zopakovat.

Váš nový bojler by měl být maximálně odolný a nemělo by u něj docházet ke korozi a k usazování vodního kamene. Moderní ohřívače vody mají keramická topná tělesa a hořčíkovou anodu odpovídající velikosti. Ideální je, pokud je topné těleso zasunuto přímo do ocelové jímky, která je navařena na víku příruby. Je-li nádoba a víko z totožného materiálu, nebude docházet k elektrochemické korozi (nedojde ke vzniku galvanického článku). Vnitřní nádoba by měla být vyrobena z plechu a proti korozi by ji měl chránit kvalitní smalt.

Odolnost jde ruku v ruce se spolehlivostí a tu najdete pouze u výrobků od prověřených výrobců, kteří k výrobě využívají pouze moderní technologie a kvalitní materiály. Chcete-li předejít problémům s údržbou, vyberte si bojer s vyjímatelným topným tělesem. Díky němu nebudete muset během každé údržby vypouštět celou nádrž. Praktické jsou i čistící otvory, které slouží k odstranění usazeného vodního kamene. Nezapomeňte se zeptat také na dostupnost náhradních dílů a případný servis.

Posledním, ale o to důležitějším prvkem je také kvalitní izolace. Jedině díky ní budou tepelné ztráty minimální a ušetříte až několik desítek procent nákladů na energii. Pro vyšší účinnost ohřevu a ochranu před korozí tvorbou vodního kamene volte mezi keramickými topnými tělesy.

Pestrý výběr ohřívačů vody od známých výrobců najdete ve virtuálních regálech jednoho z největších prodejců elektra LevnéElektro.cz. Nezapomínejte ani na další zařízení, které vám pomohou ke kvalitnějšímu domácímu prostředí – na ventilátory a klimatizace. I ty jsou k mání za velmi příjemné ceny a můžete si je vyzvednout i osobně, na některém z mnoha výdejních míst.