Nejenom obuv pro zdravotní sestry v první řadě musí být pohodlná

Nejenom obuv pro zdravotní sestry v první řadě musí být pohodlná

Zdravotní sestřičky potřebujeme. Pomáhají nám, když je nám nejhůř. Nejenom od bolesti, mnohdy zacelují i šrámy na duši. Jejich práce přitom rozhodně nepatří mezi ty snadné. Naopak. Ty sestřičky, kterou svou práci milují, a není jich málo, říkají, že se jedná o velmi náročné, a zároveň krásné povolání. Ideální pro ty, kteří mají rádi lidi a touhu pomáhat.

Základem jsou vhodné pracovní podmínky

K tomu, aby sestřička své povolání vykonávala dobře, bavilo ji a neunavovalo, je třeba ji zajistit vhodné pracovní podmínky. Mezi ně patří i vhodné pracovní oblečení a obutí. Lékařské oblečení je vhodné zvolit na základě toho, na jakém oddělení daná sestřička pracuje. Zda v nemocnici, na klinice, v lékárně či v zubní ordinaci. Většinou je ale tvořeno kalhotami (popřípadě sukní) a halenou. Jeho součástí také bývá zdravotní či laboratorní plášť. Většinou platí, že na celém oddělení se používají pracovní oděvy (uniformy) v jednom stylu.

Vsaďte na kvalitní materiál

Už dávno neplatí, že jedinou povolenou barvou oděvů pro zaměstnance zdravotnických zařízení je bílá. Na trhu se setkáte se zdravotnickými oděvy růžovými, modrými, zelenými i vícebarevnými. Základem však je pohodlí. Zdravotnické oblečení sestřičku nesmí nijak omezovat. Dbát je také vhodné na kvalitu zpracování. Zdravotnické oděvy je třeba často prát, proto je vhodné volit takové materiály, které si i po častých praních zachovají dokonalý vzhled.

Zaměřeno na obuv pro zdravotní sestry

Nesmírně důležitá je vhodná obuv pro zdravotní sestry. Tedy taková, která splňuje veškeré požadavky osob pracujících ve zdravotnických zařízeních. Ty se týkají především konstrukčních a zdravotnicko-hygienických zásad. Takové obutí musí disponovat dostatečným vnitřním prostorem pro prsty, pevným a dostatečně dlouhým opatkem a anatomicky modelovaným svrškem. Zdravotní obuv by také měla být lehká, prodyšná a dobře odtlumená. Zkrátka musí být taková, aby ji sestřička po celou dobu její služby na nohách v podstatě necítila.

Publikováno: 30. 04. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam