Nejkrásnější místa kouzelného poloostrova Gargano

S blížícím se létem se nám hlavou začínají honit myšlenky na dovolenou. Pokud stále vybíráte cílovou destinaci a rádi byste své těžce vydělané peníze proměnili za skutečně nevšední zážitky, mohla by vás zajímat pohádka o Garganu. Znáte ji nazpaměť? Není divu, vždyť jde o nejoblíbenější italskou prázdninovou oblast vůbec a jedno z mála míst, kde se člověk cítí tak trochu jako v jiném světě.

Oblast Gargana je kouzelný poloostrov na jihu Itálie, kterému se právem přezdívá „perla italského Jadranu“. A vzhledem k tomu, že byla do první čtvrtiny minulého století zcela neprobádaná, zůstala lidskou rukou téměř nedotčena. Pro všechny, kteří se do ní letos chystají, jsme proto připravili alespoň základní informace o nejzajímavějších místech, která by během dovolené rozhodně neměla zůstat bez povšimnutí.

Místa, která musíte navštívit

Nejnavštěvovanější město poloostrova Gargano Vieste najdete na jednom ze skalních výběžků. Charakterizují ho typické stavební prvky apulijského kraje, tedy úzké uličky, příkré schody a sněhobílé domky místních obyvatel. Nachází se zde muzeum mořské vědy se sbírkami čarokrásných mušlí z celého světa a v bezprostředním okolí města také mnoho úžasných zátok, kde si přijdou na své zejména vyznavači Windsurfingu.

Neméně zajímavou zastávkou je i poklidná rybářská vesnička Mattinata Gargano, která se nachází na jihu poloostrova. Dokonalá přírodní scenérie, ve které nechybí křišťálově průzračné moře, čisté oblázkové pláže a bujná vegetace, nenechá nikoho na pochybách, že se na světě přeci jen nachází pár míst, ve kterých si člověk připadá jako v ráji. Celkový dojem umocňují i přátelští obyvatelé a poklidná atmosféra, která vám dá alespoň po dobu dovolené zapomenout na starosti a strasti všedních dnů. Podobně je na tom i městečko Peschici Gargano s unikátním historickým centrem, které je považováno za vůbec nejkrásnější místo na celém poloostrově.

Další zastávkou by mělo být San Menaio Gargano – vyhledávané prázdninové město, které je ideální pro pobyt s rodinou. Díky své poloze nabízí neskutečně romantický pohled na západ slunce a na své si přijdou i milovníci památek. Místní strážní věž nebo antické rybářské stanoviště vás přenese do časů dávno minulých. Do přítomnosti vás vrátí vodní park s množstvím skluzavek, tobogánů a dalších atrakcí.

Publikováno: 02. 05. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená gargano | gargano | gargano itálie