Nová zelená úsporám Light: Šance na příspěvek na výměnu oken a dveří

Nová zelená úsporám Light: Šance na příspěvek na výměnu oken a dveří

Chystáte se rekonstruovat bydlení, ale schází vám finanční prostředky? Díky státní podpoře můžete získat nemalou částku na výměnu oken a dveří. Nová zelená úsporám Light je dotační program, jenž má pomoci starobním důchodcům, lidem pobírajícím invalidní důchod a příspěvek na bydlení zateplit jejich nemovitosti a zlepšit jejich vzhled. Program nabízí dotaci v hodnotě až 150 000 Kč, kterou lze použít například na nová plastová okna či plastové vstupní dveře - prvky, které vám pomůžou snížit náklady na energie.

Kdo může o dotaci NZÚ Light požádat?

Dotace mohou požádat vlastníci nebo spoluvlastníci nemovitostí, kteří splňují podmínky programu. Výměna oken zahrnuje výplně oken včetně balkonových dveří, a žadatelé mohou získat až 12 000 Kč na jeden kus výplně. Výměna vchodových dveří zahrnuje venkovní dveře mezi interiérem a exteriérem, a žadatelé mohou získat až 18 000 Kč na jeden kus výplně. Podmínky pro udělení dotace jsou, že žadatel a všichni členové jeho domácnosti musí pobírat starobní důchod, invalidní důchod 3. stupně, nebo příspěvek na bydlení. Žádost o dotaci lze podat výhradně přes webové stránky systému AIS SFŽP ČR, a to před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací. K žádosti je třeba doložit fotodokumentaci, dokumenty prokazující vlastnictví účtu a čerpání důchodu nebo příspěvku na bydlení, odborný posudek navrhovaných opatření a zprávu o provedených opatřeních.

Spolehlivý dodavatel BARTOŠ CZ

S vyřízením dotace vám pomůže společnost BARTOŠ CZ, která je v programu Nová zelená úsporám Light zaregistrována jako specialista na Výměnu oken a dveří v oboru Stavební práce, zateplení, výstavba. Firma realizuje uznávané profilové systémy s 6 a 7 komorami (značky Deceuninck, Kömmerling) a nabízí kompletní servis ve Východních Čechách v oblastech Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Ohří, Hradec Králové a Pardubice. Nová zelená úsporám Light je skvělou příležitostí pro důchodce a lidi pobírající příspěvek na bydlení, kteří chtějí snížit své náklady na energie a zlepšit vzhled své nemovitosti. Pokud splňujete podmínky programu, neváhejte podat žádost o dotaci dopřejte svému bydlení levná plastová okna či dveře bez zbytečných ústupků v kvalitě.

Publikováno: 21. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam