Průmyslová vrata: Jaké jsou možnosti a kde se po nich poohlédnout?

Průmyslová vrata: Jaké jsou možnosti a kde se po nich poohlédnout?

Vrata jsou zapotřebí nejen v garáži, ale také v průmyslovém objektu. Pokud hledáte správné řešení pro svou halu či sklad, seznamte se s charakteristikou všech typů průmyslových vrat, která jsou pro daný účel k dispozici. Bez ohledu na to, jaká průmyslová vrata nakonec zvolíte, vyžadujte vysokou odolnost, pevnost a současně i jednoduchou a bezpečnou manipulaci. Mezi nejčastěji používaný typ patří průmyslová vrata sekční, s ohledem na specifika daného provozu však mohou ještě lépe sloužit i rolovací nebo zavěšená vrata. Uvnitř objektů pak nachází uplatnění vrata rychloběžná.

Sekční průmyslová vrata

Díky otevírání svisle vzhůru nabízí sekční vrata volný dostatek volného prostoru z vnější i vnitřní strany. V závislosti na svažitosti střechy se panely ukládají ve sklonu nebo pod strop naplocho. Obvykle se vyrábí z hliníku a oceli, která má vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Hliníkové provedení často volí provozovatelé moderních objektů, autosalony a další klienti, kteří vyžadují větší prosklené plochy.

Rolovací průmyslová vrata

Vrata s přízviskem „rolovací“ vynikají jednoduchou, a přesto robustní konstrukcí. Jsou prostorově nenáročná, což je jejich největší výhoda. Srolovaná zabírají minimum prostoru (pod stropem), a proto se hodí do míst, kde není místa nazbyt a instalace jiné varianty by nebyla možná.

Zavěšená průmyslová vrata

Pro objekty s malým nápražím nejsou ideálním řešením sekční ani rolovací vrata. Naopak vychází najevo výhody zavěšených průmyslových vrat, která umožňují uzavírání nadstandardně širokých otvorů. Daný typ vrat je zakončen systémem těsnících prvků pro lepší izolační vlastnosti. Spolehlivým dodavatelem kvalitních průmyslových vrat všech uvedených typů je Pavel Bubík. Aktuální nabídku najdete na bubik-vrata.cz. Za pozornost stojí také sortiment exteriérové stínící techniky – venkovní žaluzie a populární venkovní rolety (zvané též předokenní rolety). V nabídce nechybí ani elegantní zastínění pergoly a další praktické prvky s vysokou estetickou hodnotou. Firma je na trhu přes 20 let a obsloužila více než 10 tisíc spokojených zákazníků.

Publikováno: 30. 07. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam