Odposlech a jeho pestré využití v praxi

Odposlech a jeho pestré využití v praxi

Potřebujete získat důvěrné informace? Nespoléhejte se na to, že je získáte přímo, nevěřte drbům ani nejasným náznakům. Nejvěrohodnější informace získáte prostřednictvím odposlechového zařízení. Ať už chcete vědět, o čem se baví vaši zaměstnanci, zda vás nepodvádí partner nebo na vás známí nešijí nějakou boudu, díky odposlechům vždy získáte odpověď.

Kdy se může odposlech hodit?

Že slouží odposlechové zařízení k vyšetřování zločinů a obyčejní smrtelníci ho nepotřebují? To vůbec není pravda! Vždyť i oblíbená dětská chůvička funguje jako odposlech. Věřte, že odposlechy lze využít v mnoha různých situacích. Záleží jen na vás a na vašich nápadech.
  • Potřebujete vědět, o čem se baví vaši zaměstnanci?
  • Podezíráte partnera z nevěry a chcete vědět, na čem jste?
  • Zdá se vám, že vás chtějí známí zaplést do nějaké intriky?
  • Zajímá vás, jestli se děti chovají slušně, když nejste doma?
  • Chcete vědět, zda váš pes dopoledne příliš neštěká?
V tomto a v dalším vám pomohou právě odposlechy. Ale pozor - jednejte vždy v souladu s platnou legislativou. Nelegální využívání odposlouchávacího zařízení je trestné.

Typy odposlechů

Odposlechová zařízení lze rozdělit do pěti skupin podle toho, na jakém principu fungují. Vyberte si ten typ, který bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům a především situaci, kterou potřebujete prověřit.

GSM odposlech

GSM odposlech funguje podobně jako mobilní telefon. Do tohoto odposlechu vložíte klasickou SIM kartu od jakéhokoliv operátora. Odposlech uložíte na místo, které potřebujete prověřit. Spojit se s ním můžete kdykoliv a odkudkoliv. Stačí, když z vašeho mobilního telefonu zavoláte na telefonní číslo odposlechu. Jakmile hovor ukončíte, GSM odposlech se opět deaktivuje. Cena hovoru záleží na tarifu vašeho operátora, přirozeně lze využít volné minuty či další výhody.

Rádiový odposlech

Rádiový odposlech funguje jako vysílačka. Zachycené zvuky vysílá na VHF či UHF frekvencích do přijímače. Ten by neměl být vzdálený na více než 500 m, což je na rozdíl od GSM odposlechu značné omezení.

Parabolický odposlech

Parabolickým odposlechem můžete odposlouchávat na vzdálenost cca 400 m. Je ovšem nutné, aby mezi vámi a odposlouchanými osobami nebyla žádná zeď ani jiná překážka. Součástí parabolického odposlechu je mikrofon, který během špionáže nasměrujete směrem k odposlouchanému prostoru. Potřebný zvuk pak uslyšíte zesílený ve sluchátkách. Zůstat s tímto odposlechem v tajnosti a neodhalenosti ovšem není zrovna jednoduchá záležitost.

Laserový odposlech

Laserový odposlech je praktičtější, lze s ním odposlouchávat až na vzdálenost dvou kilometrů, poradí si také s překážkami.

Odposlech přes zeď

V televizi většinou stačí přiložit na zeď hrnek, ale v praxi to tak úplně nefunguje. Abyste všemu bezpečně rozuměli, potřebujete lepší odposlech, který je vybavený kvalitním senzorem a pořádným zesilovačem. S dobrým zařízením můžete odposlouchávat i přes zeď tlustou 60 cm. Shrnutí: Nejpraktičtější je GSM odposlech, neboť se s ním můžete spojit kdykoliv a odkudkoliv. Musíte jej ovšem nejdříve nachystat, ponechat štěnici v odposlouchaném prostoru. Tím riskujete, že vás někdo odhalí. Ke sběru informací „bez předchozí přípravy“ je výhodný laserový odposlech či odposlech přes zeď. Potřebujete-li odposlouchávat stoprocentně, je dobré vlastnit více odposlechových zařízení, abyste mohli použít to, které vám může v dané situaci nejlépe pomoci.

Kde koupit odposlechy?

Odposlechy lze koupit v mnoha různých obchodech, jak kamenných, tak internetových. Nejlepší jsou ty, které se specializují právě na tato a další špionážní zařízení. SPYobchod.cz je e-shop prodávající odposlechy, fotopasti, zařízení k monitorování PC, bezpečnostní kamery a další. Stránky jsou protkány mnoha texty, které vám pomohou s výběrem. Navštívit můžete také prodejny v Praze, Brně nebo Bratislavě.

Publikováno: 05. 07. 2019

Kategorie: Technika

Autor: Adam