Palming – efektivní metoda, která vás zbaví dioptrií

Palming – efektivní metoda, která vás zbaví dioptrií

Zrak patří k nejdůležitějším smyslům, což si většinou uvědomíme až tehdy, když zpozorujeme výrazné zhoršení. Vysedávání před televizní obrazovkou, ani čtení při nedostatečném osvětlení na zrak nemají vliv. Významnou roli hraje nedostatek potřebných látke a genetické dispozice, za které nikdo z nás nemůže. Pro většinu lidí trpících krátkozrakostí, astigmatismem, šedým či zeleným zákalem a dalšími typickými onemocněními, byla v minulosti jediným řešením laserová operace. Ani ta však není stoprocentně účinná a často i poměrně riskantní. Mnohem efektivnějším řešením je takzvaný palming – velmi staré cvičení, které můžete provozovat i vy.

Co je to palming?

Palming je účinná technika, dokáže výrazně zlepšit zrak již po velmi krátkém tréninku. Důkazem je neuvěřitelný příběh pana Meira Schneidera. Ten se narodil s několika vážnými očními vadami, které zdědil po svých rodičích. Ti byli oba slepí. Schneider podstoupit pět laserových operací, které však nepřinesly žádné výsledky. Jeho oči byly vážně poškozené a lékaři ho oficiálně prohlásili za slepého. Nezbylo mu nic jiného, než navštěvovat školu pro zrakově postižené a naučit se Braillovo písmo. Zlom přišel v 17 letech, kdy začal praktikovat celou řadu očních cvičení a mimo jiné i palming. Navzdory skepticismu okolí cvičil i 13 hodin denně a zrak se mu začal výrazně zlepšovat. Dnes Schneiderův zrak odpovídá 70-80% zdravého oka a sám Schneider je schopen řídit vůz a předává své zkušenosti lidem po celém světě.

Prokazatelné výsledky již po šesti minutách

Aby byla metoda skutečně účinná, doporučuje ji Schneider praktikovat alespoň šest minut denně. Během cvičení je vhodný hudební doprovod, případně mluvené slovo, které vám pomůže navodit relaxační atmosféru. Podle studie, která byla zveřejněna na clearvisionnaturally.com, zpozorujete zlepšení zraku již po několika minutách tréninku. Výsledkem několika provedených testů bylo průměrné zlepšení o 1,7 řádku na zrakové tabuli. Trpíte-li některou z častých očních vad i vy, nebojte. Laserová operace ji již nebude díky palmingu potřeba. Zbavit se dioptrií lze i bez ní! Více na dobreoci.cz.