Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Internet

Platíte hodně za připojení k internetu?

Česká republika je v určitém ohledu velmi zvláštní země. Služby, které jsou v západních zemích mnohem levnější jsou u nás nepoměrně drahé. Skvělým příkladem je internet. Pamatujete si na doby, kdy se drtivá většina (a že jich nebylo mnoho) uživatelů internetu připojovala na síť 56kb/s modemem? V té době bylo wi-fi hudbou budoucnosti a adsl v plenkách. Tehdy stála hodina připojení kolem 60 korun. Pokud jste za měsíc strávili na internetu více času, mohli jste se těšit na pěkně tučný účet.

Možná namítnete, že v „počátcích“ internetu je vysoká cena za připojení logická. Není to však úplně pravda. Tou dobou měli ve Velké Británii internet zhruba půl dne zdarma a po zbytek dne za zanedbatelnou cenu. I v dnešní době není cena připojení k internetu v České republice nejlevnější. Prakticky můžete zvolit dvě alternativy a to levnější wi-fi připojení  od místního poskytovatele a spoléhat se na to, že výpadky nebudou příliš časté. Druhá možnost je internet přes ADSL od velkých společností, jako je O2, T-mobile a podobně. K cenově dostupným internetovým připojením patří také UPC internet.

Pokud jste dosud měli ADSL, museli jste si za něj připlatit. Kvalitní a rychlé připojení bez omezení stahovaných dat vás vyšlo i na 800 korun měsíčně. To je pro mnoho lidí vysoká částka a proto někteří poskytovatelé připojení reagovali a začali nabízet celou řadu výhodných tarifů. Za zmínku jistě stojí tarify O2 internet, tedy O2 Cool či O2 optimal. Společnost s chemickou značkou molekuly kyslíku má ještě jeden trumf a to tarif pro důchodce O2 neon S Senior. Pokud vás zajímají konkrétní ceníky, najdete je výše uvedených odkazech.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *