Prášková lakovna dá našim výrobkům punc dokonalosti

Prášková lakovna dá našim výrobkům punc dokonalosti

Dostupnost různého nářadí a dílenské techniky nás dnes opět láká si kdeco vyrobit doma na koleně. Mnohdy se nám zalíbí i různé designové věci. Jejich pořizovací cena nám však přijde přehnaná a láká nás zkusit si něco podobného vyrobit. Výrobek většinou svedeme. Amatérskou práci však obvykle prozradí provedená povrchová úprava. Řešením je nechat si ji udělat na klíč – v práškové lakovně.

Dejte svým kovovým DIY výrobkům dokonalou povrchovou úpravu

DIY letí. Mnohé z nás láká vyrobit si například různé zajímavé kousky nábytku. Jídelní stoly, ale ani ty pracovní či konferenční stolky, není příliš složité vyrobit. Hitem jsou dnes stolní desky z masivu zalévaného barevnou epoxidovou pryskyřicí. K nim se pak ideálně hodí kovové podnoží, povrch kterého zušlechtí práškové lakováníBěžnou barvou z hobby marketu nikdy nedosáhnete tak kvalitní povrchové úpravy, jako z profi práškové lakovny.

Venkovní prostředí vyžaduje funkční povrchovou úpravu

Prášková lakovna se hodí, i když vyrábíme věci pro zahradu a okolí domu. Dnes lze například velice snadno pořídit různé kované polotovary. Kované nejsou, avšak tyto kovové výrobky kovaný sortiment dokonale zastoupí. Ve venkovním prostředí je však povrchová úprava ještě důležitější. Musí být schopna odolávat venkovním povrchovým vlivům. Kovářské polotovary poměrně snadno svaříte do podoby plotu, brány i branky. Pak by měly být upraveny v žárové zinkovně a nakonec opatřeny vrchní barvou. To je ale problém. V první řadě proto, že na pozink nejde nanášet klasické barvy, dokud nezoxiduje, což trvá i několik let. A ani tak by povrchová úprava nebyla dokonalou vzhledově. Ideální je proto na pozinkovanou vrstvu nanést povrchovou úpravu v práškové lakovně.

Víte, co je práškové lakování?

Práškové lakování, nazývané též komaxit, je profesionální povrchová úprava kovových materiálů za pomoci práškových barev.Na výrobek se nanáší práškový lak, který se pak vytvrzuje při teplotě 160 až 200 °C. Možné je lakování malých kusových zakázek, ale i velkých sérií výrobků či rozměrově větších objektů.

Publikováno: 18. 11. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam