Přerov - pozoruhodné město, které stojí za návštěvu

Přerov - pozoruhodné město, které stojí za návštěvu

Chy

Kde začít? Skvělým místem pro procházku představuje Horní Město, které bylo v roce 1992 zařazeno mezi městské památkové zóny. Právě zde se můžete kochat starobylými domy, jejichž historie sahá až do 15. století. A co by kamenem dohodil stojí Přerovský zámek, který byl vybudován na místě původního hradu. Součástí zámku je Muzeum Komenského.

Zatoužíte-li po další cestě do minulosti, zamiřte na sever města, kde byly objeveny rozsáhlé archeologické naleziště. Po naučné vlastivědné Stezce lovců se dostanete na školní kopec, kde se nachází Památník lovců mamutů a také kouzelný výhled na celé město. Vydáte-li se naopak na severozápad od Přerova, dostanete se do národní přírodní rezervace Žebračka.

Mezi další kulturní památky, které Přerov odjakživa symbolizují, patří množství kostelů. A protože je Přerov rodištěm mnoha významných osobností (např. Jan Blahoslav nebo Josef Kainar), neměly by vás překvapit ani četné památníky.

Rozhodnete-li se v Přerově ubytovat, jistě vám přijde vhod tip na komfortní ubytování. A právě takové ubytování v hotelu v Přerově najdete v ulici Jižní čtvrť.

Hotel Na Jižní se chlubí mezinárodní certifikací v podobě tří hvězdiček a nabízí útulné klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a WC, telefonem, lednicí, wi-fi připojením a televizorem se satelitním přijímačem. Hotel je připraven i na případná školení a konference a v jeho bezprostřední blízkosti je sportovní centrum, které je otevřeno i pro veřejnost. Můžete si zde zahrát bowling, petanque, metanou či ping – pong, zastřílet z luku a vypotit se v sauně.

Pohodlí ale není jediným důvodem, proč jsme se vám rozhodli doporučit právě hotel Na Jižní. Jeho součástí je i restaurace zařízená v dobovém stylu!

Restaurace Přerov umocní vaše gurmánské zážitky stylovým interiérem, kterému dominují vyřezávané prvky, dřevěné obložení, dobová brnění a středověké ruční zbraně. V jídelníčku objevíte to nejlepší znárodní kuchyně a spoustu specialit. Přejeme vám dobrou chuť a spoustu nezapomenutelných zážitků nejen gurmánského charakteru.