Jak sladit hodinky a kabelku? Protože na detailech záleží!

Jak sladit hodinky a kabelku? Protože na detailech záleží!

Vzpomínáte si na dobu, kdy kabelka musela ladit s botami? Tak ta je naštěstí dávno pryč a ženy mohou popustit uzdu kreativitě. Což ovšem neznamená, že neplatí jiná pravidla, která ve světě módy pomáhají udržet dobrý vkus. Týkají se například vzájemného sladění hodinek a kabelky. Že jste na to nikdy nepomyslela a vztah těchto dvou doplňků neřešila? Pak máte co dohánět. Řiďte se našimi tipy, a příště vyrazíte do ulic, budete budit mnohem lepším dojmem. Pokud máte spoustu kabelek a podstatně méně hodinek (případně naopak), nebojte – určitě si nemusíte pořizovat ke každé kabelce jedny hodinky. Měla byste však dodržovat základní zákonitosti dobrého vkusu.

Barva prozradí mnohé

Barevné sladění outiftu je klíčové. Rozhodnete-li se vyrazit v černé, bílé či jiné neutrální barvě, kabelka a hodinky mohou být výrazné – ovšem ve stejné barvě. Například zlatá v případě kabelky Michael Kors působí velmi elegantně a přitom decentně. S trendy burgundi zase rozbijete uniformní barevnost a přitáhnete pohledy kolemjdoucích jako magnet.

S elegantní kabelkou značky Michael Kors chybu neuděláte. Jen si k ní vybrat příhodné hodinky... | Foto: watch4u.cz

A protože nechcete vyvolat dojem, že jste si odskočila během polední pauzy při představení z cirkusu, nekombinujte více než tři barvy.

Záleží i na vzoru

Barvu máme za sebou, ale jak naložit se vzory? Vezmete-li si kabelku s proužky, pásky či jiným motivem, zvolte hodinky se stehně vzorovaným řemínkem, případně kousek, který je bez vzoru. Ale pozor – opět musíte zohlednit oblečení. Oblečete-li si na sebe bohatě vzorovaný outfit, doplňte ho kabelkou a hodinkami bez vzoru. Jinak bude celek působit lacině, a to bez ohledu na to, že jste vsadila na top módní kousky.

A samozřejmě i na příležitosti

Ačkoliv jste ryze sportovní typ, když si to žádá příležitost (divadlo, ples...), vyměňte sportovní hodinky za elegantní kousek, jako jsou například hodinky Festina. Ke kabelce typu psaníčko se hodí hodinky se stejným či podobným zdobením a samozřejmě v podobných barvách. Nikdy však nemíchejte zlato se stříbrem!

Zlaté hodinky značky Festina vypadají skvěle. Ale nekombinujte je se stříbrnými prvky! | Foto: watch4u.cz

Logicky to platí i naopak – když se vydáte s přáteli na hory, vezměte si sportovní kabelku a příhodné funkční hodinky. Luxusními kousky byste nikoho příliš neoslnila, spíše byste si utrhla ostudu.

Publikováno: 17. 04. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam