Proč je důležité investovat do kvalitního webu?

Proč je důležité investovat do kvalitního webu?

Otázku by šlo přeformulovat na „proč se vyplatí investovat do kvalitního webu“. Odpověď je tak nějak logická – čest výjimkám, ale profi řešení vám přinese mnohem více užitku než web splácaný na koleně za pár korun. Pokud vám webová prezentace slouží k prodeji produktů nebo služeb a má reprezentovat váš byznys, nesnažte se ušetřit na nesprávných místech.

Jak vypadá kvalitní web v roce 2017?

Responzivita. Tato vlastnost byla ještě relativně nedávno něčím nadstandardním. Dnes je schopnost přizpůsobení se jakémukoliv displeji naprostou samozřejmostí. Tedy alespoň pro provozovatele webů, kteří se nechtějí nechat připravit o návštěvníky z mobilních zařízení. Ti preferují přehledné rozhraní webů a neresponzivní obvykle rychle zavírají. Responzivní web je navíc lépe hodnocen vyhledávači. Jedinečný design. Osobitá grafika, která web odliší od průměru. I to je jedním z předpokladů úspěchu. Nechcete-li zapadnout mezi desítky či stovky podobných webů, vyhněte se šablonovitému řešení a nechte si vypracovat webdesign na míru. Optimalizace pro vyhledávače. Mít dobře strukturovaný, přehledný a moderně vyhlížející webové stránky s administrací je jedna věc, ale dostat na něj návštěvníky druhá. SEO (search engine optimization) je proces, který začíná již při tvorbě webu. Nestačí vytvořit „nějaké“ stránky – musí se líbit vyhledávačům.

Za pár korun to prostě nejde

Výše uvedená kritéria jsou základ, ale našlo by se jich daleko více. Vytvořit kvalitní web je pracná záležitost, která vyžaduje vysokou míru odbornosti. Tvorba webu na profesionální úrovni logicky nemůže stát pár korun, nicméně výsledek splní očekávání. Chcete-li se o dané problematice dozvědět více, obraťte se na specialisty z internetové agentury Beneficio Media, která tvoří responzivní weby na zakázku a zajišťuje také marketing. Další informace najdete na beneficio.cz.

Publikováno: 14. 06. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam