Proč nosit sluneční brýle i v zimě

Proč nosit sluneční brýle i v zimě

Milujete sluneční brýle a na jaře ani v létě bez nich neuděláte krok? Neodkládejte brýle ani v zimním období. Ptáte se, proč? Podívejte se na důvody, proč oči chránit i v zimě. Vyberte si takové sluneční brýle, které vám budou opravdu slušet.

Ochrana proti slunci

I v zimě má slunce sílu a pomocí dámských nebo pánských slunečních brýlí chráníte své oči. To oceníte hlavně při řízení nebo venkovní procházce. Sluneční brýle mějte v autě vždy po ruce nebo se zajímejte o speciální brýle na řízení. Některé z těchto brýlí se dají nosit i v noci a tlumí nepříjemná světla z protijedoucích aut.

Na horách nutnost

Pro milovníky lyžování jsou sluneční brýle téměř nutností. Na horách má slunce ještě větší sílu a často se vrátíte se spáleným obličejem nebo alespoň čelem. Výhodou slunečních brýlí na horách je však nejen ochrana před sluncem, ale také před sněhem a možným mechanickým poškozením očí. Nezapomínejte na krém s ochranným Rh faktorem a počítejte s tím, že se můžete domů vrátit patřičně opálení.

Módní doplněk

Pokud nosíte dioptrické brýle, většinou sluneční brýle nepoužijete. Dámské, pánské, ale i dětské dioptrické brýle se dají pořídit i se zatmavujícím sklem. V případě, že dioptrie nepotřebujete, můžete si vybrat z široké škály slunečních brýlí, které jsou skvělým módním doplňkem. Nebojte se kombinovat i se zimními outfity.

Nepříjemný vítr

Brýle slouží jako ochrana při nepříjemných povětrnostních podmínkách. Vezměte si s sebou brýle na hory, ale i na zimní bruslení, na běžky nebo jiný oblíbený sport. Sluneční brýle však oceníte i při procházce se psem, při běhání nebo zimních aktivitách s rodinou a dětmi.

Chraňte se před viry

V zimním období je také na místě chránit se před viry a infekcemi. Kromě posilování imunitního systému a otužování vám pomůžou také ochranné prvky. Mezi ně patří v současné době hlavně gumové rukavice a roušky, mimo jiné však také brýle, ať už zvolíte dioptrické, designové bez dioptrií nebo právě zmíněné sluneční brýle. Věděli jste, že viry se mohou přenášet právě nechráněnou sliznicí v očích?

Publikováno: 19. 02. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam