Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Proč nosit sluneční brýle i v zimě

Milujete sluneční brýle a na jaře ani v létě bez nich neuděláte krok? Neodkládejte brýle ani v zimním období. Ptáte se, proč? Podívejte se na důvody, proč oči chránit i v zimě. Vyberte si takové sluneční brýle, které vám budou opravdu slušet.

Ochrana proti slunci

I v zimě má slunce sílu a pomocí dámských nebo pánských slunečních brýlí chráníte své oči. To oceníte hlavně při řízení nebo venkovní procházce. Sluneční brýle mějte v autě vždy po ruce nebo se zajímejte o speciální brýle na řízení. Některé z těchto brýlí se dají nosit i v noci a tlumí nepříjemná světla z protijedoucích aut.

Na horách nutnost

Pro milovníky lyžování jsou sluneční brýle téměř nutností. Na horách má slunce ještě větší sílu a často se vrátíte se spáleným obličejem nebo alespoň čelem. Výhodou slunečních brýlí na horách je však nejen ochrana před sluncem, ale také před sněhem a možným mechanickým poškozením očí. Nezapomínejte na krém s ochranným Rh faktorem a počítejte s tím, že se můžete domů vrátit patřičně opálení.

Módní doplněk

Pokud nosíte dioptrické brýle, většinou sluneční brýle nepoužijete. Dámské, pánské, ale i dětské dioptrické brýle se dají pořídit i se zatmavujícím sklem. V případě, že dioptrie nepotřebujete, můžete si vybrat z široké škály slunečních brýlí, které jsou skvělým módním doplňkem. Nebojte se kombinovat i se zimními outfity.

Nepříjemný vítr

Brýle slouží jako ochrana při nepříjemných povětrnostních podmínkách. Vezměte si s sebou brýle na hory, ale i na zimní bruslení, na běžky nebo jiný oblíbený sport. Sluneční brýle však oceníte i při procházce se psem, při běhání nebo zimních aktivitách s rodinou a dětmi.

Chraňte se před viry

V zimním období je také na místě chránit se před viry a infekcemi. Kromě posilování imunitního systému a otužování vám pomůžou také ochranné prvky. Mezi ně patří v současné době hlavně gumové rukavice a roušky, mimo jiné však také brýle, ať už zvolíte dioptrické, designové bez dioptrií nebo právě zmíněné sluneční brýle. Věděli jste, že viry se mohou přenášet právě nechráněnou sliznicí v očích?

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.