Průvodce nákupem plenky

Průvodce nákupem plenky

Vaše bříško je čím dál kulatější a vás trápí otázka, jaké plenky vybrat pro vaše novorozené miminko? Už nemusí? Díky našemu článku bude výběr správných plenek pro vaše děťátko jednodušší!

Nepřeberný výběr

Plenky s obrázky, látkové plenky, BIO plenky, plenky s indikátorem vlhkosti, či staré dobré klasické látkové bavlněné bílé plenky? Člověku se až motá hlava nad tím nekonečným výběrem. Dříve to měly naše maminky, co se týče výběru jednodušší – měly pouze jednu, pořádně pracnou volbu.

Látkové plenky

Dnes se nemusíte bát, pokud pro svoje dítě zvolíte látkové plenky, že budete otrokem domácnosti. V dnešní době vypadají látkové plenky stejně jako ty jednorázové. Perou se s ostatním oblečením v pračce, nemusíte je vyvařovat na plotně. Látkové plenky jsou vhodné pro atopická miminka, jen je nesmíte prát v agresivním pracím prostředku. Určitě také vyjdou levněji, než používání jednorázových plenek, ale mají vyšší vstupní investici.

Jednorázové plenky

Jsou mezi maminkami oblíbenější – pro jejich pohodlnost. Mají vysoce absorpční jádro, které drží miminko v suchu, pomáhají předcházet opruzeninám, jsou-li dostatečně prodyšné. Mají ale také své nevýhody. Miminko během plenkového období dokáže spotřebovat kolem tří tisíc plenek! Umíte si představit na skládce kupu plenek, které vyprodukuje pouze jedno jediné dítě. Příroda tím trpí, navíc klasické jednorázové plenky se celkem dlouho rozkládají. Chcete-li trošku ulevit vašemu černému „ekologickému“ svědomí, používejte plenky, které nejsou běleny chlórem, takové, které jsou biologicky rozložitelné.

Ekonomická stránka věci

Jak jsme již zmínili výše, látkové plenky vyjdou v konečném součtu levněji. Jednorázové plenky jsou celkem drahé, například – je-li cena za jednu plenku kolem šesti korun za kus a vynásobíme to spotřebovanými plenkami (3000 ks), dojdeme k částce osmnáct tisíc korun. Šílené, že? K tomu připočtěme cesty do obchodu, dětskou kosmetiku, nějaké ty vlhčené ubrousky a už předem vidíme, že první rok vašeho děťátka bude opravdu finančně nákladný. Kupujte tedy velká balení plenek, multipacky, kde se dostanete snadněji na nižší cenu. Nebo požádejte příbuzné, aby vám k narození miminka plenky darovali, například jako plenkový dort. Anebo vám mohou pořídit poukázky do drogerie, budou se vám určitě hodit.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam