Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Rekodifikace občanského a obchodního práva se možná dotkne i vás

V některých oborech si vystačíme se vzděláním, kterého se nám dostalo v rámci školní výuky, ale v jiných se musíme vzdělávat neustále. Návštěvě kurzů se nevyhnou především ekonomové, manažeři a podnikatelé, kteří čelí častým změnám v legislativě. Jednou z těch významnějších, která vstoupí v platnost 1. ledna 2014, je novela občanského zákoníku – nový zákon o obchodních korporacích a zákon o mezinárodním právu soukromém. Obě novely významně ovlivní podnikatelskou sféru a s jejich zněním se budou muset lidé na zmíněných postech důkladně seznámit a následně je aplikovat do praxe.

V rámci takzvané rekodifikace soukromého práva dojde ke změnám několika zákonů, respektive ke zrušení několika desítek a nahrazení novými. Jedná se o tyto novely zákonů, které nabyly platnosti 22. března. 2012:

  1. zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník,
  2. zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích) a
  3. zákon č. 91/2012 Sb., o mezinárodním právu soukromém.

Rekodifikace vyvolala v podnikatelské veřejnosti pozitivní i negativní ohlasy, ale většina podnikatelské veřejnosti se s ní bude muset tak jako tak seznámit. To samé platí i pro oblast daňové a účetní legislativy, které se se rekodifikace přímo dotýká. Mezi hlavní změny patří zavedení svěřenského fondu, novému vymezení pojmu „nemovitá věc“, ale také integrace darovací a dědické daně do zákona o daních z příjmu a nahrazení daně z převodu nemovitosti daní z nabytých nemovitých věcí.

Novely zákonů přinesou zásadní změny, na které se je třeba připravit a nejefektivnější způsobem, jak se s problematikou seznámit do hloubky, jsou tématické semináře. A protože pro neprávnickou veřejnost může být správné pochopení rekodifikace problematické, rádi bychom vás upozornili na sérii odborných seminářů, za kterými stojí společnost Notia, skupina TPA Horwath a advokátní kancelář BNT. Semináře cílí na pracovníky ekonomických útvarů, daňové poradce, auditory a účetní a jsou koncipovány tak, aby účastníky srozumitelnou formou a prostřednictvím názorných příkladů připravili na novou éru podnikání. Kompletní seznam kurzů najdete na webových stránkách kurzy.notia.cz.