Skartace se týká malých firem i významných institucí

Skartace se týká malých firem i významných institucí

Možná jste si až doposud mysleli, že se vás to netýká, ale opak je pravdou. Skartování aneb proces likvidace dokumentů a elektronických nosičů je v posledních letech stále ožehavější téma – žijeme v době informací a postupem času se archiv naplní k prasknutí. Zákon navíc nařizuje až několikaletou lhůtu, v rámci které se musí dokumenty archivovat a až poté se jich lze zbavit.

Proč je likvidace dokumentů důležitá?

Skartace se týká všech. Drobných živnostníků a malých firem, stejně jako nadnárodních společností a státních institucí. A když se v archivu nakupí množství dokumentů, které již nemusíte archivovat nebo pro ně nemáte využití, musíte se jich nějakým způsobem zbavit. Ale vyhodit je jen tak do kontejneru? Nechcete-li riskovat, že se důvěrných a citlivých dat zmocní nepovolaná osoba, nedělejte to. Některé dokumenty se sice na první pohled jeví jako neškodné. Může jít o kontakty na klienty, jejich osobní údaje apod. I jejich zneužití však může mít nepříjemné následky, např. v podobě nevyžádané reklamy. A co teprve strategické plány společnosti? Skartování je jediné možné bezpečné řešení.

Nedopusťte, aby někdo zneužil vaše data. Obraťte se na odborníky!

Otázkou je, jakým způsobem dokumenty zlikvidovat. S několika málo listy si hravě poradí kancelářská skartovačka, což ovšem nelze říct o archivu plném šanonů. Mnohem efektivnější je skartování prostřednictvím profesionálů, kteří se postarají o vše potřebné. Např. společnost REISSWOLF, která patří mezi evropskou špičku, nabízí komplexní služby od A do Z – dokumenty určené k likvidaci si vyzvedne přímo u vás, postará se o jejich skartaci a vydá vám nezbytné potvrzení. Na společnost REISSWOLF se můžete obrátit také ohledně archivace. Chcete-li uvolnit vaše prostory, které v současné době využíváte jako archivy, máte možnost. Neméně zajímavá je také digitalizace dokumentů, která usnadňuje jejich průběžné používání.

Skartace v rámci celé České republiky

Další informace o skartaci a archivaci dokumentů v tištěné i digitální podobě najdete na www.skartace.org. Společnost REISSWOLF působí celorepublikově, stačí si vybrat z níže uvedených odkazů váš region:

Publikováno: 05. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: skartace brno | skartace plzeň | skartace praha