Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Sociální služby pro seniory

Proč měnit zaběhlé pracovní úkony, když nějakým způsobem vyhovovaly i našim předchůdcům? Tímto se řídí mnoho pracovníků v nejrůznějších oborech, i když by jim inovativní přístup mohl usnadnit a urychlit prováděné činnosti v zaměstnání. Jsme prostě konzervativní národ a změnám zpravidla nejsme přístupní.

Konkrétní případ Vám uvedu na systému sociálních služeb pro seniory. Populace stárne, a tudíž mnoho rodin řeší či bude muset řešit situaci, jak se postarat o nesoběstačnou maminku, tatínka, babičku či dědečka. Nepotřebuje-li senior odborný lékařský dohled a zdravotní péči a umožňuje-li to finanční situace rodinných příslušníků, tak jsou staří nesoběstační lidé setrváni v jejich domácím prostředí za podpory a péče rodiny, příp. za pomoci terénního zdravotně-sociálního pracovníka.

Horší situace nastává, pokud se zdravotní stav nesoběstačného seniora rapidně zhorší a neobejde se bez nepřetržité odborné zdravotní péče. V tomto případě rodinným příslušníkům nezbývá jiná možnost než umístit svého nesoběstačného blízkého do sociálního pobytového zařízení (domov pro seniory, domov se zvláštním režimem, dům s pečovatelskou službou). Umístění předchází časově i finančně náročné vyhledání v telefonních seznamech či obvolání jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb a vyplnění několika žádostí. Jelikož populace stárne a seniorům je poskytována kvalitní zdravotní péče, tak státní domovy důchodců praskají ve švech a čekací doby na umístění seniora se neustále prodlužují.

Proč si tedy neušetřit čas tím, že se k zajištění všech sociálních služeb (pobytové, terénní, ambulantní) pro seniory bude vyplňovat pouze jedna žádost a veškeré informace o státních i soukromých ubytovacích zařízeních pro seniory včetně jejich nabízených službách (, jež mnohdy nemají naplněnou kapacitu), budou na jednom místě?

Všechny sociální služby pro seniory najdete na SeniorKontakt.cz

K tomuto zásadnímu kroku dopředu v sociálních službách se rozhodla nová online služba Senior Kontakt. Ta je určena k rychlému a jednoduchému propojení seniorů, jejich rodinných příslušníků, zdravotně-sociálních pracovníků či dalších pracovníků v péči o seniory s poskytovateli sociálních služeb pomocí JEDNÉ ŽÁDOSTI.

Služba Senior Kontakt není určena pouze seniorům a jejich rodinným příslušníkům, ale i zdravotně-sociálním pracovníkům v nemocnicích či v léčebnách dlouhodobě nemocných, pracovníkům v péči o občana na městských a krajských úřadech a praktickým (obvodním) lékařům.