Srovnáním půjček můžete ušetřit desítky tisíc

Srovnáním půjček můžete ušetřit desítky tisíc

Trh půjček je doslova přesycený a právě díky silné konkurenci, která panuje v bankovním i nebankovním sektoru, máte šanci dostat půjčku za velmi výhodných podmínek.

Podle průzkumů však více než 70 % spotřebitelů kývne na první nabídku a s dalšími ji nesrovnává. A právě tato chyba vás může stát spoustu peněz.

Myslete ekonomicky a předtím, než podepíšete smlouvu, srovnejte vybranou půjčku s několika dalšími alternativami!

Podle průzkumu, který provedla agentura STEM/MARK, se Češi srovnání nebrání – tráví hodiny hledáním nejlevnější pohovky nebo ledničky, ale o srovnání půjček to ve většině případů bohužel neplatí.

Respondenti uvedli, že se při potřebě půjčit si obrátí na „svou“ banku s tím, že jim jistě (jakožto dlouholetému klientovi) nabídne nejvýhodnější podmínky.

Dalším argumentem jsou reklamní taháky v podobě nízkých sazeb – ty však dostane jen zlomek klientů.

id=

Prostřednictvím srovnání půjček dojdete k překvapivému závěru. I u zdánlivě podobných úvěrů se celková splatná částka může lišit o tisíce, ale i desítky tisíc. U půjčky online ve výši 50 000 korun na pět let může rozdíl činit až 21 229 Kč (ověřil server bankovnipoplatky.com) a v případě půjček s vyšším úvěrovým rámcem může být rozdíl ještě větší.

Resumé? Půjčujte si s rozumem a jen za předpokladu, že se bez finančních prostředků opravdu neobejdete. Nepodepisujte první smlouvu, na kterou narazíte a nevyhýbejte se srovnání půjček. Ušetříte spoustu peněz!

Publikováno: 31. 01. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: srovnání půjček