Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Finance

Srovnáním půjček můžete ušetřit desítky tisíc

Trh půjček je doslova přesycený a právě díky silné konkurenci, která panuje v bankovním i nebankovním sektoru, máte šanci dostat půjčku za velmi výhodných podmínek. Podle průzkumů však více než 70 % spotřebitelů kývne na první nabídku a s dalšími ji nesrovnává. A právě tato chyby vás může stát spoustu peněz. Myslete ekonomicky a předtím, než podepíšete smlouvu, srovnejte vybranou půjčku s několika dalšími alternativami!

Podle průzkumu, který provedla agentura STEM/MARK, se Češi srovnání nebrání – tráví hodiny hledáním nejlevnější pohovky nebo ledničky, ale o srovnání půjček to ve většině případů bohužel neplatí. Respondenti uvedli, že se při potřebě půjčit si obrátí na „svou“ banku s tím, že jim jistě (jakožto dlouholetému klientovi) nabídne nejvýhodnější podmínky. Dalším argumentem jsou reklamní taháky v podobě nízkých sazeb – ty však dostane jen zlomek klientů.

Jak se chovat při výběru půjčky?

Chcete-li dostat tu nejvýhodnější půjčku, budete muset zohlednit nejen výši sazeb, ale také další náklady. Věřitelé se často pyšní produkty s nízkými úroky, ale dalšími náklady, které jsou s půjčkou spojeny, se pro jistotu příliš nechlubí. Dejte si proto pozor na poplatky za sjednání úvěru. Vedení a další služby, které se projeví na RPSN. Právě ta je směrodatným indikátorem, podle kterého bezpečně poznáte, zda jde o výhodou půjčku, či nikoliv. Nenechte se však zmást v případě půjčky před výplatou. Tyto krátkodobé úvěry mají RPSN velmi vysokou téměř vždy.

Nemáte čas na srovnání? Přijdete o desítky tisíc!

Prostřednictvím srovnání půjček dojdete k překvapivému závěru. I u zdánlivě podobných úvěrů se celková splatná částka může lišit o tisíce, ale i desítky tisíc. U půjčky online ve výši 50 000 korun na pět let může rozdíl činit až 21 229 Kč (ověřil server bankovnipoplatky.com) a v případě půjček s vyšším úvěrovým rámcem může být rozdíl ještě větší.

Resumé? Půjčujte si s rozumem a jen za předpokladu, že se bez finančních prostředků opravdu neobejdete. Nepodepisujte první smlouvu, na kterou narazíte a nevyhýbejte se srovnání půjček. Ušetříte spoustu peněz!