Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Srovnáním půjček můžete ušetřit desítky tisíc

Trh půjček je doslova přesycený a právě díky silné konkurenci, která panuje v bankovním i nebankovním sektoru, máte šanci dostat půjčku za velmi výhodných podmínek. Podle průzkumů však více než 70 % spotřebitelů kývne na první nabídku a s dalšími ji nesrovnává. A právě tato chyby vás může stát spoustu peněz. Myslete ekonomicky a předtím, než podepíšete smlouvu, srovnejte vybranou půjčku s několika dalšími alternativami!

Podle průzkumu, který provedla agentura STEM/MARK, se Češi srovnání nebrání – tráví hodiny hledáním nejlevnější pohovky nebo ledničky, ale o srovnání půjček to ve většině případů bohužel neplatí. Respondenti uvedli, že se při potřebě půjčit si obrátí na „svou“ banku s tím, že jim jistě (jakožto dlouholetému klientovi) nabídne nejvýhodnější podmínky. Dalším argumentem jsou reklamní taháky v podobě nízkých sazeb – ty však dostane jen zlomek klientů.

Jak se chovat při výběru půjčky?

Chcete-li dostat tu nejvýhodnější půjčku, budete muset zohlednit nejen výši sazeb, ale také další náklady. Věřitelé se často pyšní produkty s nízkými úroky, ale dalšími náklady, které jsou s půjčkou spojeny, se pro jistotu příliš nechlubí. Dejte si proto pozor na poplatky za sjednání úvěru. Vedení a další služby, které se projeví na RPSN. Právě ta je směrodatným indikátorem, podle kterého bezpečně poznáte, zda jde o výhodou půjčku, či nikoliv. Nenechte se však zmást v případě půjčky před výplatou. Tyto krátkodobé úvěry mají RPSN velmi vysokou téměř vždy.

Nemáte čas na srovnání? Přijdete o desítky tisíc!

Prostřednictvím srovnání půjček dojdete k překvapivému závěru. I u zdánlivě podobných úvěrů se celková splatná částka může lišit o tisíce, ale i desítky tisíc. U půjčky online ve výši 50 000 korun na pět let může rozdíl činit až 21 229 Kč (ověřil server bankovnipoplatky.com) a v případě půjček s vyšším úvěrovým rámcem může být rozdíl ještě větší.

Resumé? Půjčujte si s rozumem a jen za předpokladu, že se bez finančních prostředků opravdu neobejdete. Nepodepisujte první smlouvu, na kterou narazíte a nevyhýbejte se srovnání půjček. Ušetříte spoustu peněz!