Studium oboru Multimediální tvorba je "v kurzu". A na soukromé střední škole ARCUS je ještě atraktivnější!

Studium oboru Multimediální tvorba je "v kurzu". A na soukromé střední škole ARCUS je ještě atraktivnější!

Kam po „základce“? Ať už jde o vás, nebo vašeho potomka, výběr rozhodně nepodceňujte. Vždyť je to právě střední škola, která má na budoucím uplatnění na trhu práce zásadní podíl. Je logické, že vyžadujete to nejlepší a proto jsme se zaměřili na soukromou Střední školu cestovního ruchu ARCUS, s.r.o., konkrétně na obor „Multimediální tvorba“. Zajímá vás, v čem je pražský vzdělávací ústav jiný než většina ostatních středních škol a proč studovat právě multimediální tvorbu?

Proč studovat právě Multimediální tvorbu?

Kde jinde začít, než u toho, pro koho je studijní obor Multimediální tvorba určen. V podstatě pro každého, kdo má kladný vztah k moderním technologiím a touží po kreativním a dobře placeném zaměstnání. Zní to až moc růžově? V tom případě se informujte o aktuálním stavu trhu práce. Poptávka po programátorech, graficích, marketingových specialistech a vůbec po odbornících s kvalifikací v daném oboru, je velmi vysoká. V rámci čtyřletého denního studia budou žáci navštěvovat následující odborné a profilující předměty:
 • výpočetní technika
 • management multimediální tvorby v cestovním ruchu
 • marketing
 • dějiny výtvarné kultury
 • výtvarná tvorba
 • písmo a figurální kresba
 • prostorová tvorba
 • multimediální technologie
 • digitální fotografie a animace
 • tvorba a správa webových stránek
 • multimediální tvorba
 • design
 • AutoCAD
Mimo to si žáci již v 1. ročníku zvolí dva cizí jazyky, o jejichž výuku se postarají také rodilí mluvčí. V nabídce je angličtina, němčina, španělština, francouzština a ruština. Zájemci mohou v rámci studia složit zkoušky a získat certifikáty FCE a CAE. Z výše uvedeného přehledu je zřejmé, že absolventi oboru Multimediální tvorba budou disponovat odbornými znalostmi, které jim vydláždí cestu k žádaným pracovním pozicím, jakožto i dalšímu studiu na vysoké škole.

Studenti získají teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti

Střední škola cestovního ruchu ARCUS si však zakládá především na praxi. Studenti se v průběhu studia zúčastní zajímavých akcí a dostanou spoustu příležitostí k aplikaci nově nabytých vědomostí. Za zmínku stojí účast na činnosti vlastní cestovní kanceláře ARCUS. Například na tvorbě nového katalogu, vylepšování webových stránek, budování marketingového plánu, tvorbě propagačních videí a grafiky a podobně. Žádný obor, byť velmi atraktivní, by nebyl záživný bez přičinění učitelů. Na pražské soukromé střední škole vyučují lektoři s mnohaletými zkušenostmi a v neposlední řadě také externí odborníci z praxe a vysokých škol. Kantoři upřednostňují individuální přístup a dávají žákům prostor pro seberealizaci.

Co byste měli vědět o škole?

Střední škola ARCUS byla založena v roce 1993 a v současné době disponuje moderním zázemím, které je studentům plně k dispozici. Špičkově vybavené počítačové a multimediální učebny, sportovní areál, přístup k internetu a veškerému vybavení – to je jen drobný výčet výhod, které studium Multimediální tvorby činí ještě příjemnějším. Samozřejmostí jsou pravidelné rodičovské schůzky, v rámci kterých se rodiče dozví informace o prospěchu svých potomků, a to i písemným hodnocením ve všech předmětech. Klasifikace, ale také přehled o absenci, je k nahlédnutí také na internetu. Pokud vás studium Multimediální tvorby zaujalo, ale vidíte problém v dojíždění, buďte bez obav. Pro mimopražské studenty je připraveno ubytování. Výše školného na jeden rok činí 28 900 Kč a zahrnuje učebnice a pomůcky. Všem studentům je při nástupu zapůjčen tablet Apple iPad mini a navíc mohou využít neodolatelné slevy na další produkty Apple u společnosti iStyle, se kterou ARCUS spolupracuje. Chcete se dozvědět konkrétnější informace o předmětech, průběhu studia či přijímacích zkoušách? Najdete je na www.arcus9.cz. ARCUS

Publikováno: 16. 12. 2014

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: obor multimediální tvorba | studium multimediální tvorby