Tipy, které vám usnadní stěhování do nového bydlení

Tipy, které vám usnadní stěhování do nového bydlení

Stěhování, tedy přeprava věcí z původního bytu na novou adresu, je samo o sobě náročné. Pokud má proběhnout hladce, je nutné vše pečlivě naplánovat a striktně se držet harmonogramu. Jenomže to není zdaleka konec. Pojem stěhování lze totiž chápat i jinak – mnohem komplexněji. V takovém případě je třeba na seznam povinných úkolů zahrnout i další činnosti. Na co byste neměli zapomenout a co se nevyplatí nechávat „na potom“?

V období několika týdnů před stěhováním se na seznamu věcí, které musíte chtě nechtě udělat, nakupí spousta zdánlivých maličkostí. Jenomže každý z následujících úkolů je důležitý. Například byste měli o svém záměru informovat majitele stávajícího bydlení (tedy pokud bydlíte v pronájmu), a to na základě výpovědní lhůty uvedené ve smlouvě.

Již v době několika týdnů před plánovaným stěhováním začněte s tříděním věcí. Bez zbytečné nostalgie prodejte vše, co již nepoužíváte – v nové domácnosti budete mít více místa, a navíc přilepšíte rozpočtu.

Určitě si také zajistěte kvalitní stěhovací službu a v místě nového bydliště v předstihu zařiďte přepis energií, a to ideálně tak, aby nedošlo k odpojení elektroměru – jinak by vás čekala revize elektroinstalace. Případně si zařiďte také internet a další služby vázané na konkrétní adresu.

Jakmile získáte přístup do nového bytu či domu, neváhejte s výmalbou. Malíři Ústí nad Labem z řemeslnického cechu Ekomplex doporučují vymalovat stěny v době, kdy se ještě v daných prostorách nenachází nábytek a osobní věci – práce jde od ruky mnohem rychleji.

Zhruba týden před plánovaným stěhováním si nechte kompetentní osobou potvrdit odečty stavů na vodoměru, elektroměru a plynoměru.

A ještě něco. Když na stěhování upozorníte sousedy, předejdete tím nepříjemným situacím, které mohou během stěhování nastat.

Publikováno: 19. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam