Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Tipy, které vám usnadní stěhování do nového bydlení

Stěhování, tedy přeprava věcí z původního bytu na novou adresu, je samo o sobě náročné. Pokud má proběhnout hladce, je nutné vše pečlivě naplánovat a striktně se držet harmonogramu. Jenomže to není zdaleka konec. Pojem stěhování lze totiž chápat i jinak – mnohem komplexněji. V takovém případě je třeba na seznam povinných úkolů zahrnout i další činnosti. Na co byste neměli zapomenout a co se nevyplatí nechávat „na potom“?

V období několika týdnů před stěhováním se na seznamu věcí, které musíte chtě nechtě udělat, nakupí spousta zdánlivých maličkostí. Jenomže každý z následujících úkolů je důležitý. Například byste měli o svém záměru informovat majitele stávajícího bydlení (tedy pokud bydlíte v pronájmu), a to na základě výpovědní lhůty uvedené ve smlouvě.

Již v době několika týdnů před plánovaným stěhováním začněte s tříděním věcí. Bez zbytečné nostalgie prodejte vše, co již nepoužíváte – v nové domácnosti budete mít více místa, a navíc přilepšíte rozpočtu.

Určitě si také zajistěte kvalitní stěhovací službu a v místě nového bydliště v předstihu zařiďte přepis energií, a to ideálně tak, aby nedošlo k odpojení elektroměru – jinak by vás čekala revize elektroinstalace. Případně si zařiďte také internet a další služby vázané na konkrétní adresu.

Jakmile získáte přístup do nového bytu či domu, neváhejte s výmalbou. Malíři Ústí nad Labem z řemeslnického cechu Ekomplex doporučují vymalovat stěny v době, kdy se ještě v daných prostorách nenachází nábytek a osobní věci – práce jde od ruky mnohem rychleji.

Zhruba týden před plánovaným stěhováním si nechte kompetentní osobou potvrdit odečty stavů na vodoměru, elektroměru a plynoměru.

A ještě něco. Když na stěhování upozorníte sousedy, předejdete tím nepříjemným situacím, které mohou během stěhování nastat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *