Tipy, jak prodat byt rychleji než obvykle

Tipy, jak prodat byt rychleji než obvykle

Česko republikou již několik let cloumá bytová krize. Ceny nemovitostí jsou nadhodnocené takovým způsobem, že na ně nedosáhne ani střední třída. Faktorů, které mají na aktuální stav realitního trhu zásadní vliv, je několik – a v tomto článku je rozebírat nebudeme. Zaměříme se však na to, co můžete udělat pro rychlejší prodej bytu.

Tři měsíce nejistoty? Prodej bytu nemusí trvat tak dlouho

Prodat byt obvykle není otázkou jediného týdne. Záležitost, která se skládá z několika dílčích fází, se většinou táhne podstatně déle. Realitní kancelář MAXIMA na svých stránkách uvádí, že průměrná doba prodeje bytové jednotky činí tři měsíce. Na druhou stranu dodává, že kupce lze najít i dříve. Vždy záleží na zvolené strategii při inzerování na realitních serverech.

Férová cenovka

Podstatou rychlého prodeje je nalezení kupce v co nejkratším časovém horizontu. To se vám podaří pouze v případě, že stanovíte odpovídající cenu. Jakékoliv experimenty, kdy to nejdříve „zkusíte“ za vysokou cenu, abyste ji následně snižovali, vás pravděpodobně připraví o spoustu času a v očích některých potenciálních kupců o důvěru. Kontaktujte proto certifikovaného odhadce objednejte si odhad tržní ceny. Dotyčný ho připraví na základě údajů z katastru a cenových map.

Perfektní interiér

Není žádným tajemstvím, že se kupující při výběru bytu řídí emocemi. Využijete toho k svému prospěchu a naservírujte jim pod nos fotografie dokonale upraveného bytu, ze kterého čiší komfort. Vezměte si příklad z lidí pronajímajících bydlení přes Airbnb – v daném segmentu jsou nejúspěšnější ti, kteří mají atraktivní fotky. A protože uvést byt do skvělé kondice a zachovat přitom interiéru neutrální charakter, není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, můžete se obrátit na profesionály a využít tzv. home staging. Službu nabízí jednotlivci i některé realitní kanceláře. Díky home stagingu byt prodáte rychleji a v průměru za 10 – 15 % vyšší cenu.

Chcete se rychlejším prodeji bytu dozvědět více?

Další skvělé tipy, jak prodat byt rychle a příliš se u toho nezapotit, najdete na blogu realitní kanceláře MAXIMA.

Publikováno: 10. 10. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam