Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Tommy Stachi vs. Cofidis: Srovnání dvou oblíbených nebankovních půjček

Poslední článek jsme věnovali problematice půjček před výplatou, které jsou doménou nebankovního sektoru. V tom ještě na chvíli zůstaneme a zaměříme se na produkty s vyšším úvěrovým rámcem. Důvodem, proč byste měli sáhnout po nebankovní půjčce ve výši několika desítek tisíc, může být opět skutečnost, že na klasickou bankovní půjčku nedosáhnete. Nebo jen fakt, že potřebujete peníze rychleji a nemáte čas na několikadenní administrativu. V žádném případě však nejednejte zbrkle – před tím, než podepíšete smlouvu, si ji nezapomeňte několikrát důsledně přečíst. A srovnávejte, protože jedině tak najdete nejvýhodnější půjčku.

Vraťme se však od teorie k praxi. Vybrali jsme dvě oblíbené nebankovní půjčky a vypracovali srovnání. Je výhodnější půjčka na cokoliv od společnosti Cofidis, nebo od Tommy Stachi?

Kolik si můžete půjčit?

Společnost Cofidis nabízí částku ve výši 20 000 – 300 000 Kč se splatností na 12 až 24 měsíců, zatímco Tommy Stachi vám půjčí 3 000 až 100 000 Kč na dobu jednoho až jednoho a půl roku. Klienti, kteří o půjčku od Tommy Stachi zažádají opakovaně, si mohou dobu splatnosti prodloužit na 24 měsíců. Zde je povedená Tommy Stachi recenze.

Ostatní důležité parametry půjček

Přestože se obě půjčky liší v úvěrovém rámci, několik dalších vlastností mají identické. V obou případech můžete peníze využít na cokoliv, nebudete platit žádné poplatky předem a půjčku vyřídíte z pohodlí domova přes internet.

Oba produkty jsou určeny klientům s pravidelným příjmem a přesto že si nebankovky zakládají na rychlém vyřízení, nevyhnete se prokazování bonity. Věřitelé chtějí vidět výplatní pásku, případně daňové přiznání a vystavené faktury za poslední měsíc (o půjčky mohou zažádat také podnikatelé).

Resumé? Cofidis i Tommy Stachi mají své přednosti a je těžké vyhlásit jednoznačného vítěze. Cofidis vám půjčí větší částku, ale u Tommy Stachi si zase můžete půjčit méně (půjčka začíná na 3 000 Kč). Pokud se však nechcete příliš přeplatit, vsaďte na Cofidis, která má nižší úrokovou sazbu a RPSN. Celkovou sumu úhrad si můžete jednoduše vypočítat prostřednictvím online kalkulaček přímo na webových stránkách věřitelů.