Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Uvažujete o oddlužení, ale nejste si jistí, zda splňujete podmínky?

Dostali jste se do finančních problémů a nevíte, jak z nich vybruslit? Věřitelé vám posílají výhružné dopisy a vy s hrůzou očekáváte, kdy se situace vyhrotí natolik, že vám na dveře zaklepe exekutor? V prvé řadě přestaňte před dluhy schovávat hlavu do písku a začněte je řešit. Neuspějete-li s žádostí o konsolidaci, stále máte šanci – požádejte o osobní bankrot.

Oddlužení neboli osobní bankrot definuje nový insolvenční zákon a zažádat o něj může každý, kdo splní následující podmínky:

  • dluhy nesmí pocházet z podnikatelské činnosti
  • statut platební neschopnosti
  • schopnost splatit alespoň 30 % dluhů během následujících 5 let
  • závazky vůči alespoň dvěma věřitelům

Nebyli jste-li v posledních pěti letech odsouzeni za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy, směle do toho. Díky oddlužení nebudou mít exekutoři, věřitelé a vymahači přístup k vašemu majetku a zastaví se nárůst úroků a penále a smluvních pokut.

Prvním krokem je sestavení návrhu na osobní bankrot, který vyhodnotí příslušný krajský soud. Dojde-li k jeho odsouhlasení, bude záležet na věřitelích, zda odsouhlasí úhradu formou splátek nebo požádají o prodej nemovitého majetku. V drtivé většině případů se však rozhodnou právě pro splátky.

Pokud vás osobní bankrot zaujal, ale nejste si jistí, zda jste schopni splatit alespoň zmíněných 30 %, pomůže vám kalkulačka oddlužení na webu oddluzteme.cz. Stačí, když vyplníte několik základních údajů a odešlete formulář k posouzení. O výsledku se dozvíte obratem a budete-li mít pochybnosti o tom, zda zvládnete sestavit návrh na osobní bankrot, můžete využít služeb profesionální právnické kanceláře. Budete mít jistotu, že soud návrh nesmete se stolu a vaše dluhy přestanou růst.