Virtuální sbírka zákonů je vždy po ruce

Virtuální sbírka zákonů je vždy po ruce

Že neznalost zákona neomlouvá, je stará známá věc. A jak jste na tom se znalostí naší legislativy vy? Dokážete si poradit svépomocí, nebo při sebemenším problému voláte svému advokátovi? Pokud si nepamatujete ani ty nejzákladnější právní normy, nic si z toho nedělejte. Většina z nás nosí v hlavě mnohem „důležitější“ věci a na komplikované fráze už jednoduše nezbývá kapacita. Navíc, proč si pamatovat něco, co je černé na bílém zapsáno ve Sbírce zákonů? Jenomže ne vždy budeme mít chytrou knížku po ruce a právě proto by se vám mohl hodit nový projekt, který vznikl pod hlavičkou portálu centrum.cz.

Kompletní sbírka zákonů na jednom místě

Nové webové stránky se zaměřily na nejpoužívanější právní normy, které jsou obsaženy ve Sbírce zákonů České republiky. Najdete na nich zákony týkající se občanskoprávních či obchodněprávních vztahů ale i vybrané zákony z trestního a pracovního práva. Nejde však jen o „výcuc“ v podobě přesného znění ze zákoníku. Ještě předtím, než si nastudujete právní normu tak, jak ji zformovali naši zákonodárci, si budete moct přečíst charakteristiku a to včetně hlavních bodů, které daný zákon řeší. Autoři se tím zasadili o mnohem lepší a uživatelsky přívětivou orientaci v textu, což u webu tohoto typu rozhodně není od věci.

Velmi užitečná je i boční navigace s odkazy, které uživatele hledají nejčastěji, tedy „Nejčastěji hledáte“. Objevuje se v něm problematika odstoupení od smlouvy, reklamace, neplaceného volna či záruční doby a podobně. Na webu mimo to najdete i ostatní zákony, jako je Autorský zákon, Zákon o DPH, Zákon o veřejných zakázkách či Listinu základních práv a svobod. Zákony od Centrum.cz je velmi povedený a užitečný projekt, který dříve či později využije každý z nás. Nebudete-li si někdy jistí legislativní stránkou věci, stačí jednoduše vyťukat zakony.centrum.cz...