Vlasová kosmetika s keratinem - záchrana pro každé vlasy

Vlasová kosmetika s keratinem - záchrana pro každé vlasy

Zdravé, pevné a lesklé vlasy aneb sen každé ženy, které záleží na svém vzhledu. Toužíte po nich také, ale stále se vám nepodařilo najít onu „kouzelnou formuli“, díky které by i vaše kadeře vypadaly jako z přední strany prestižního módního magazínu? V tom případě vsaďte na vlasovou kosmetiku s keratinem, která se v poslední době dere do popředí zájmu. Keratin se skloňuje snad ve všech pádech, ale možná jste ho doposud míjela. Změňte to a začněte se s ním přátelit. Jeho výhody vás jistě přesvědčí v tom, že se bez něj neobejdete.

Co je to keratin a proč je pro vlasy tak důležitý?

Předtím, než se dostaneme k tipu na konkrétní vlasovou kosmetiku s obsahem keratinu, vás seznámíme s obecnými výhodami a v prvé řadě i s keratinem samotným. Keratin je stavební bílkovina s vláknitou strukturou, která se v lidském těle nachází v nehtech, chloupcích a samozřejmě i ve vlasech. Jde o jednu ze základních složek, která vlasům zajišťuje jejich vlastnosti – pevnost, pružnost a ochranu před extrémními výkyvy teplot. Jedině díky keratinu vlasy odolají mrazu, horkým letním paprskům a stylingovým nástrojům jako jsou kulmy, žehličky a elektrické natáčky. Této přirozené součásti lidských vlasů bohužel ubývá. Nic netrvá věčně a zásoby keratinu se postupem času ztenčí. Na vině je celá řada škodlivých faktorů – např. přílišná zátěž okolního prostředí (extrémní výkyvy teplot), špatná životospráva, stres... Keratinové řetězce sice vlasy chrání, ale zároveň se rozpadají na menší části, které jsou rozpustné ve vodě. Jakmile vlas svou keratinovou ochranu ztratí, přijde o svou elasticitu a začne se lámat. A právě v tu chvíli musíte jednat. Chcete-li, aby vaše vlasy byly opět zdravé, začněte o ně pečovat speciálními stylingovými přípravky s obsahem keratinu. Receptura těchto přípravků obsahuje stejné látky, které se v našem těle běžně vyskytují a jde tedy o naprosto přirozenou regeneraci. Keratin vlasy posílí zevnitř i navenek, vyplní trhliny ve vlasových vláknech a zajistí, aby byly vlasy poddajnější a pružnější.

Který přípravek s obsahem keratinu stoprocentně funguje?

Kvalitních kosmetických přípravků s obsahem keratinu je na trhu poměrně dost, ale některé přeci jen vyčnívají. Mezi nejlépe hodnocené patří Azalea T.Q – vyživující tekutý keratin, který je vhodný pro všechny typy vlasů. A protože neobsahuje silikony, mohou ho bez obav používat i ženy s velmi jemnými vlasy. Nejsou v něm obsaženy ani formaldehydy, parabeny, alkoholy a barviva, což z výrobku činí opravdu šetrného pomocníka. Azalea TQ Produkt Azalea T.Q. je založen na bázi tří keratinů (tzv. triple activo) a dodává vlasům hebkost, lesk a pružnost. Jde o mikrokeratin, makrokeratin a termokeratin. Mikrokeratin vyplňuje vzniklé trhlinky a dodává vlasům uhlazený efekt, makrokeratin opravuje poškozené části vlasů a termokeratin se stará o ochranu během žehlení a fénování. Azalea T.Q. navíc příjemně voní po citrusech, kokosu a vanilce. Za super cenu ho koupíte na www.inhair.cz, kde najdete i spoustu jiné kvalitní vlasové kosmetiky. Tak co vy na to? Jdete do krásných vlasů s keratinem?
Foto: "Девушка с длинными волосами" by Matias Nuñez - http://500px.com/photo/57375260.

Publikováno: 11. 08. 2014

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: keratin vlasy