Vneste svěží vítr do vašeho šatníku!

Vneste svěží vítr do vašeho šatníku!

Vzhled hraje v našich životech důležitou roli, ať se nám to líbí nebo ne. Lidé nás hodnotí podle toho, jak vypadáme a jak se oblékáme, a na základě toho si o nás utváří svůj obrázek. Není proto divu, že chceme zapůsobit. Protože, jak známo, „šaty dělají člověka“, do obchodů vyrážíme častěji, než by bylo skutečně potřeba. Výsledkem je pak plná šatní skříň, která doslova praská ve švech. Halenky, kalhoty, trička a šaty do ní přibývají jako na běžícím páse.

Mějte přehled

V uspořádaném šatníku se snadno zorientujete a nebude tak muset ráno trávit čas hledáním oblíbeného trička půl hodiny. Namísto toho si můžete v posteli poležet o pár minut déle. Abyste měli všechno hezky na očích, oblečení neskládejte do vysokých komínků, ale rovnoměrně ho rozložte – získáte tak větší přehled. Pro spodní prádlo vyhraďte speciální šuplík, halenky, šaty a saka vyvěste na ramínka.

Zbavte se zbytečností

Vyhoďte zbytečnosti a zásadně změňte systém ukládání věcí. Zbavte se nepotřebných věcí a získejte volný prostor. To se sice lehce říká, ale obzvlášť v případě oblečení nám to dává pořádně zabrat. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste si řekli, že tyto kalhoty ještě unosíte a jejich čas teprve přijde, až do nich zhubnete pár kilo? Zbavte se všeho, co ve vás vzbuzuje rozporuplné pocity – popřemýšlejte, jestli daný kousek nosíte opravdu rádi a často. Pokud vás trápí, že zbytečně plýtváte, pak zkuste některé kousky poslat dál a dát jim druhou šanci. Odneste je do kontejneru na textil, kde prokážou dobrou službu potřebným. Na kontejnery Potex narazíte skoro na každém rohu, vyhledat si konkrétní místo, můžete na internetových stránkáchhttp://www.recyklujemetextil.cz/kde-najdete-kontejnery.

Nebuďte nostalgičtí

Ponechte si jen věci, které vám dělají radost a na něž se vyloženě těšíte, až si je dáte na sebe. Z nostalgie si uschovejte jen jeden nebo dva kousky – třeba šaty, které jste na sobě měla na prvním rande s vaším protějškem. Jinak by ale vzpomínky měly jít stranou nebo se žádného oblečení nakonec nezbavíte. Uchylte se k minimalismu a dejte vašemu šatníku konečně jasný řád!

Publikováno: 29. 08. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: kontejner na textil