Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Vneste svěží vítr do vašeho šatníku!

Vzhled hraje v našich životech důležitou roli, ať se nám to líbí nebo ne. Lidé nás hodnotí podle toho, jak vypadáme a jak se oblékáme, a na základě toho si o nás utváří svůj obrázek. Není proto divu, že chceme zapůsobit. Protože, jak známo, „šaty dělají člověka“, do obchodů vyrážíme častěji, než by bylo skutečně potřeba. Výsledkem je pak plná šatní skříň, která doslova praská ve švech. Halenky, kalhoty, trička a šaty do ní přibývají jako na běžícím páse.

Mějte přehled

V uspořádaném šatníku se snadno zorientujete a nebude tak muset ráno trávit čas hledáním oblíbeného trička půl hodiny. Namísto toho si můžete v posteli poležet o pár minut déle. Abyste měli všechno hezky na očích, oblečení neskládejte do vysokých komínků, ale rovnoměrně ho rozložte – získáte tak větší přehled. Pro spodní prádlo vyhraďte speciální šuplík, halenky, šaty a saka vyvěste na ramínka.

Zbavte se zbytečností

Vyhoďte zbytečnosti a zásadně změňte systém ukládání věcí. Zbavte se nepotřebných věcí a získejte volný prostor. To se sice lehce říká, ale obzvlášť v případě oblečení nám to dává pořádně zabrat. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste si řekli, že tyto kalhoty ještě unosíte a jejich čas teprve přijde, až do nich zhubnete pár kilo? Zbavte se všeho, co ve vás vzbuzuje rozporuplné pocity – popřemýšlejte, jestli daný kousek nosíte opravdu rádi a často. Pokud vás trápí, že zbytečně plýtváte, pak zkuste některé kousky poslat dál a dát jim druhou šanci. Odneste je do kontejneru na textil, kde prokážou dobrou službu potřebným. Na kontejnery Potex narazíte skoro na každém rohu, vyhledat si konkrétní místo, můžete na internetových stránkáchhttp://www.recyklujemetextil.cz/kde-najdete-kontejnery.

Nebuďte nostalgičtí

Ponechte si jen věci, které vám dělají radost a na něž se vyloženě těšíte, až si je dáte na sebe. Z nostalgie si uschovejte jen jeden nebo dva kousky – třeba šaty, které jste na sobě měla na prvním rande s vaším protějškem. Jinak by ale vzpomínky měly jít stranou nebo se žádného oblečení nakonec nezbavíte. Uchylte se k minimalismu a dejte vašemu šatníku konečně jasný řád!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *