Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Vy ještě nemáte tričko z bambusu?

Bambus je vskutku velmi zajímavá rostlina. Některé z těchto stálezelených dřevnatých trav dorůstají až do výšky 40 metrů a jejich využití je nebývale pestré. Nejčastěji se používá jako substitut klasického dřeva, tedy pro konstrukci staveb, výrobu nábytku a nástrojů či papíru. Kromě toho se konzumuje (obsahuje bílkoviny a sacharidy), využívá k výrobě léčiv a někteří z nás ho mají doma coby dekoraci. V posledních letech nachází stále větší uplatnění v oděvním průmyslu a právě tomu jsme se rozhodli věnovat pár řádků. V porovnání s jinými materiály má totiž bambus celou řadu nezanedbatelných výhod!

Výhody oblečení z bambusu

Bio oblečení z bambusu většinou pochází z ekologického zemědělství, ovšem tím jeho výhody nekončí. Materiálů s přízviskem „bio“ je samozřejmě mnohem více a potencionálního zákazníka bude zajímat, proč by se měl oblékat zrovna do bambusu a ne konopí nebo bavlny. Důvod je prostý, bambusové tričko je velmi měkké a jemné a navíc se leskne podobně jako hedvábí. Tyto vlastnosti se z něj nevytrácí ani po opakovaném praní a aby toho nebylo málo, materiál příjemně chladí, což ho činí bezkonkurenčním v průběhu letních měsíců. Mimo to dokáže nasát až o 50% více vlhkosti než bavlna a honosí se antibakteriálními účiny. Co z toho plyne? Můžete se potit jak chcete, ale oblečení nebude zapáchat.

Vyšší pořizovací cenu kompenzuje životnost, která by měl být až několikanásobně vyšší, než u běžného oblečení. Na mysli máme kvalitní kousky, které si můžete objednat třeba v oblíbeném shopu bambusova-moda.cz. Pánské bambusové tričko pořídíte za cenu lehce nad 200 Kč, při čemž si můžete vybrat z celé řady barevných kombinací a střihů a na své si tak přijde opravdu. Ať už chcete udělat radost sobě nebo někomu blízkému, bambusová móda je správná volba.