Zajímavé půjčky najdete i v nebankovním sektoru

Zajímavé půjčky najdete i v nebankovním sektoru

Banky jsou sice symbolem stability a výhodných podmínek, ale v posledních letech jejich portfolio úvěrových produktů začíná zaostávat za nabídkou nebankovních společností. Tedy alespoň těch renomovaných, které nabízí opravdu zajímavé půjčky. Mezi ty nejpopulárnější patří takzvané krátkodobé půjčky před výplatou neboli SMS půjčky. Pokud se čas od času dostanete do situace, kdy vám v peněžence nezbude ani koruna, mohly by se vám hodit. Průkopníkem rychlých krátkodobých půjček byla finská společnost Ferratum, která působí i v České republice. Koncept jejího produktu byl natolik inovativní, že se takřka okamžitě dostal do povědomí a podobné půjčky začaly nabízet také další nebankovní společnosti. V současné době je nabídka těchto mikroúvěrů velmi pestrá, nicméně všechny mají podobné parametry a vlastnosti:
  • malý úvěrový rámec v řádu několika set až tisíc korun
  • neúčelový charakter (nezáleží na tom, jestli zaplatíte složenku, nebo zálohu na svatební šaty)
  • krátká doba splatnosti
  • fixní sazba
  • transparentní podmínky
  • žádný poplatek předem

Půjčit si může téměř každý

Obrovskou výhodou těchto malých půjček je skutečnost, že poskytovatelé obvykle neprověřují registr dlužníků a nevyžadují ani potvrzení o výši příjmu. Šanci tak mají také „problémoví“ klienti (např. nezaměstnaní, ženy na mateřské dovolené...) a lidé, kteří v bance neuspěli kvůli záznamu v registru nebo nízkému příjmu.

Proč "SMS" půjčka?

A proč se těmto krátkodobým půjčkám přezdívá také „SMS půjčky“? V rámci online žádosti vám přijde SMS zpráva s aktivačním kódem, kterým svůj požadavek potvrdíte. Některé nebankovní společnosti vyžadují poplatek ve výši 1 Kč předem – jde o bezpečnostní opatření, které slouží ke kontrole žadatelovy identity.

Vše má své mouchy

Krátkodobá půjčka vám přijde vhod, když nevyjdete s výplatou nebo se vám stane neočekávaná událost v podobě pokaženého auta. Peníze můžete použít na cokoliv a věřitel se vás nebude na nic vyptávat. A nevýhody? Počítejte s krátkou dobou splatnosti (1 až 30 dní) a vyšším RPSN.

Publikováno: 11. 07. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: zajímavé půjčky