Znáte své povinnosti zaměstnavatele v oblasti školení BOZP?

Znáte své povinnosti zaměstnavatele v oblasti školení BOZP?

Zatímco velké firmy a podniky již dávno přešly na propracované systémy BOZP školení, obvykle formou e-learningu, malé a střední firmy, ale též drobní podnikatelé, chybují více, či zbytečně utrácí za dražší a méně efektivní formy. Jak moderně školit BOZP? Školení BOZP a PO nejsou pro nikoho, kdo má zaměstnance, volbou, ale povinností. Stejně tak je povinné školení dohodářů, tedy lidí na DPP a DPČ neboli brigádníků. Neškolit znamená riskovat. Školit klasicky pořádáním face to face školení se zbytečně prodražuje, a to zejména u spolupracovníků, kteří jsou jen na krátký úvazek či fluktuují. Chytré firmy už dávno školí jinak. online školení BOZP a PO" href="https://www.instructor.cz/platforma-online-skoleni" target="_blank" rel="noopener">Online školení se stala samozřejmostí právě tam, kde musíme školit každého zaměstnance, navíc opakovaně. Naprostou samozřejmostí je školení zaměstnanců BOZP, PO a školení řidičů.

Pro školit BOZP online?

Nechat zaměstnanci podepsat papír, že byl proškolen v BOZP, to se nám může vymstít. Přitom zajistit zákonná školení zaměstnanců online je velice snadné. Firma PREVENT, která se na školení online specializuje, nabízí firmám kompletní platformu INSTRUCTOR. Ta zautomatizuje vaše zákonné povinnosti ohledně školení zaměstnanců. O oblíbenosti platformy svědčí i to, že je dnes jednoznačně nejpoužívanější e-learningovou platformou pro školení BOZP, PO, školení řidičů i první pomoci. E-learning zjednodušuje organizaci školení. Firmám umožňuje školit vždy profesionálně, dle aktuálních požadavků zákona. Vaše personální povinnosti jsou díky platformě INSTRUCTOR plně automatizované. Automaticky se hlídají termíny, studium i testování znalostí, každý absolvent školení získává certifikaci a vy, jako zaměstnavatel, potřebné reporty.

BOZP agenda v rukou profesionálů

Nechte si agendu ohledně BOZP a PO zpracovat kompletně od profesionálů. Firma PREVENT nabízí kompletní správu v oblasti plnění povinností zaměstnavatele v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany a v prevenci rizik. Nejenže proškolí zaměstnance, ale vypracuje pro vás i předepsanou dokumentaci BOZP a PO, která je opět povinnou. Společnost zajistí průběžné informování zaměstnanců ohledně BOZP a PO, kontroly pracovišť i plnění veškerých povinností zaměstnavatele. Na klíč tak získáte službu zavedení agendy BOZP a PO, školení zaměstnanců formou e-learningu i kompletní poradenství a dohled nad BOZP a PO.

Vzdělávání online mění firmy

Informujte se ve firmě PREVENT, jaké veškeré vzdělávání online umí vašim zaměstnancům zajistit. Nejde totiž jen o BOZP a PO. Online vzdělávání je dnes v kurzu. Firma má k dispozici řadu předpřipravených školení, ta lze dokonce upravit přímo pro potřeby vaší firmy. Jiné si při využívání vzdělávací platformy INSTRUCTOR máte možnost pro své zaměstnance vytvořit sami a ke školení pak využít technické možnosti této platformy. Online vzdělávání umožňuje firmám vzdělávat více, přitom nesrovnatelně levněji než v minulosti. E-learning tak může být dokonce nabízen zaměstnancům jako benefit. Mnoho zaměstnanců hledá právě takové zaměstnaní, kde se mají možnost dále vzdělávat.

Publikováno: 31. 08. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam