Microblading v Praze je čím dál populárnější

Microblading v Praze je čím dál populárnější

Microblading v Praze nabízí čím dál více kosmetických studií. Jedná se o způsob dokreslení či vytetování jednotlivých chloupků nebo části obočí pomocí čepelky s malými hroty v řadě za sebou, čímž oproti běžným praktikám dělá výsledek zcela přirozený. Jakým způsobem vybrat to správné studio a nebýt zklamaná z výsledku? Metoda vláskování, jak se také tato technika nazývá, není bohužel pro každého. V následujících řádcích se také dozvíte, u koho se podstoupení této procedury nedoporučuje nebo dokonce vylučuje.

Microblading – výběr kosmetického studia

Výběr patřičného salonu, a zdali proceduru podstoupit je pro zákaznice velmi důležité rozhodnutí, jelikož svěří svůj obličej do rukou cizí osoby. Nic vám neřekne víc, než osobní setkání s kosmetičkou, která bude provádět úpravy, kde s ní současně můžete konzultovat veškeré otázky ohledně postupu, její dokončené práce, zkušeností apod.

Zde je několik bodů, podle kterých by se měla zákaznice rozhodovat

1. Konzultace – v každém případě je vhodné osobní setkání, kde získáte první dojem i odpovědi na veškeré vaše otázky, jako jsou odstíny pigmentu, hloubka řezu, doba hojení, následná péče atd. Současně by se měla kosmetička dozvědět mnoho informací o vás (například zdravotní stav, alergie, používané léky apod.). Pokud se tak nestane, není to zřejmě ideální místo pro takový zásah. 2. Pracovní prostředí – v rámci konzultace nahlédnete do místnosti, kde se procedura bude odehrávat a uděláte si vlastní obrázek o tom, jaké vybavení se zde nachází a používá. 3. Dokumentace - měli byste mít k dispozici náhled na uskutečněnou práci salonu a certifikát dokončených kurzů. Také dbejte na zveřejněné reference. 4. Hygienické podmínky - jedná se o zákrok, který poruší vaší integritu kůže, a proto dávejte pozor, zdali si člověk, který bude úkon provádět, dobře umyje ruce, nasadí rukavice nebo dá roušku na ústa. Dále je samozřejmostí použití jednorázového materiálu a dezinfekce. 5. Sleva – nepodléhejte dojmu, že každý výsledek je stejný za různé peníze.

Pro koho je zákrok vhodný?

Tetování touto metodou je vhodné pro ženy každého věku, ale s určitými výjimkami. Rozdíl je pouze v tom, že mladší kůže může produkovat větší množství kožního mazu, což je pro techniku nežádoucí. Mastná pleť způsobuje rozpíjení, horší uchycení a celkově kratší životnost pigmentu. Klientky vyššího věku se suchou kůží mají naopak větší šanci, že se permanentní make-up udrží delší dobu. Microblading hojně využívají ženy, které mají problémy s vypadáváním chloupků z obočí nebo nejsou spokojené s jeho hustotou či tvarem.

Trvanlivost

Jak dlouho vydrží pigmentace v kůži lze ovlivnit několika způsoby. Jedná se především o správnou péči po aplikaci a v dalším průběhu, jako je potírání obočí opalovacími krémy s vysokým UV faktorem na sluníčku apod. Další faktory, které ovlivňují délku působnosti plné sytosti barev, jsou: · druh pleti – pigment se lépe uchytí na suché kůži · imunitní systém · užívané léky nebo životospráva · barva – tmavá barva vydrží déle · hormonální onemocnění (poruchy štítné žlázy)

Korekce

První procedura je zcela hotová až po korekci, která se zpravidla uskutečňuje nejdříve 1 měsíc od počáteční aplikace. Často se imunitní systém snaží zbavit nežádoucích látek. V tom případě vznikají světlé skvrny díky špatně uchycenému pigmentu. Při korekci však dochází znovu k tetování celého obočí, nikoliv jen míst, kde se barva neuchytila.

Kdy se microblading nedoporučuje?

· při různých onemocnění krve, jako je porucha srážlivosti · pokud člověk užívá různé léky na ředění krve (warfarin) · pokud zákaznice trpí infekčním onemocněním (včetně kožních onemocnění) · při těhotenství · při nestabilním psychickém rozpoložení · při onemocnění cukrovkou · při citlivé pleti, kdy může dojít ke snadnému krvácení a nezadržení pigmentu

Publikováno: 02. 07. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: microblading | permanentní make-up