Finance

Mladé banky, které přinesly do českého bankovnictví lidský přístup

Na fakt, že na nebankovním trhu přibývají úvěrové společnosti jako houby po dešti, jsme si tak nějak zvykli. V české bankovní sféře je situace o něco horší, ale v roce 2011 rozčeřily konzervativní vody dva nové subjekty – Air Bank a Equa bank. Obě si okamžitě získaly poměrně dost příznivců a to především díky inovativnímu přístupu k bankovnictví. V podstatě však nejde o nic zvláštního – obě banky se pouze chovají tak, jak by se ke klientům měly chovat všechny instituce. Zakládají si na transparentnosti a přehlednosti produktů a individuálním přístupu k zákazníkům.

Equa bank

Equa bank je sice součástí české bankovní sféry teprve od roku 2011, ale ve skutečnosti má s poskytováním bankovních služeb spoustu zkušeností z doby, kdy v polovině 90. let působila jako IC Banka a.s. a později Banco Popolare. V současné době patří k finanční skupině Qua Group Limited a chlubí se cca 20 000 klienty, kteří mají k dispozici 13 poboček v rámci celé ČR. Filosofii banky vystihuje její slogan „Simply better banking“, tedy Jednoduše lepší bankovnictví.

A v čem je lepší? Jak jsme již zmínili v úvodu, banka se neskrývá za klasickou hantýrku, kterou používají ostatní instituce a je je svým zákazníkům upřímná. Skrytých poplatků a vysokých sankcí se v případě Equa bank opravdu bát nemusíte. Společnost v současné době nabízí běžný a spořící účet, neúčelovou půjčku, hypotéku a speciální RePůjčku, díky které můžete sloučit své stávající úvěry do jednoho a ušetřit.

Air Bank

Air Bank vznikla 31. května 2011 a i ona sází na moderní bankovnictví a jak sama tvrdí, poskytuje běžné bankovní služby s „lidskou tváří“. Úředníci přistupují ke klientům jako je skutečným lidem a nikoliv číslům v pořadníku, na což jste ji už možná vznikli u Home Credit. Hledáte souvislost? Air Bank patří k finanční skupině PPF Petra Kelnera a s přední úvěrovou společností úzce spolupracuje. A aby toho nebylo málo, současný generální ředitel banky není nikdo jiný, než bývalý ředitel Home Creditu Erik Čomor.

V portfoliu Air Bank sice chybí hypotéka, ale o to více benefitů nabízí v rámci neúčelové půjčky. Kromě toho, že je bez jakýchkoliv poplatků, ji lze do 30 dní od podpisu smlouvy zrušit. Není divu, že k bance přesedlalo více než 150 000 klientů.