Boty pro vysoké ženy

Boty pro vysoké ženy

Vysoké ženy mají velký problém s výběrem vhodných bot. Jejich výška výrazně omezuje výběr střihů a nejčastěji vybírají boty na ploché podrážce, aby si nepřidávaly další centimetry. Dnes jsme se rozhodli zjistit, které boty budou vhodné pro vysoké ženy, aby vypadaly a se v nich cítily skvěle.

Kožené polobotky

Vysoké ženy se cítí komfortně v botách na ploché podrážce, které jim nepřidávají centimetry a zároveň zajišťují stabilitu. Kožené, šněrovací polobotky budou ideálním výběrem na každý den. Hodí se jak ke kalhotám, tak i k sukni. V případě vysokých žen nejlepší budou kalhoty o střihu zvonů, které díky širší dolní části nohy ji opticky zkrátí. K takovým kalhotám budou ideální polobotky o trošku masivnější podrážce. Pokud jde o sukně a šaty, vysoké ženy nejlépe vypadají ve střizích o délce midi, tj. do poloviny lýtka. V tomto případě ideálním výběrem budou klasické, hladké dámské polobotky vyrobené z kůže nebo lakované, které dodávají celku eleganci. Můžeme si také vybrat dámské polobotky na ploché podrážce s tvrdým, nízkým podpatkem, který ještě víc zdůrazní vkus a dodá stylizaci ženskost.

Baleríny

Baleríny jsou boty, které miluje každá žena. Na tom není nic divného. Tyto boty jsou výjimečně pohodlné, praktické a velmi univerzální. V závislosti na střihu můžeme je přizpůsobit k většině stylizací a pro každou příležitost. Vysoké ženy mohou nosit baleríny každý den, a také i na formálnější příležitosti. Ideálně budou vypadat ve spojení s kalhotami - džíny nebo elegantnějšími kalhotami o cigaretovém střihu. Můžete je nosit k sukni, šatům nebo šortkám. Pokud chcete stvořit elegantní look, můžete si vybrat klasické baleríny z kůže, zatímco v každodenních, volnějších stylizacích ideální budou sportovní střihy. Abyste opticky zkrátily siluetu, doporučujeme kalhoty o délce ⅞ a baleríny o minimalistickém střihu.

Lodičky

Boty na podpatku je pro vysoké ženy velká výzva. Tyto boty přidávají centimetry nejen opticky, ale také i fyzicky. Jsou však příležitosti, pro které takové boty budou nejlepším výběrem. Vysoké ženy by měly vybírat lodičky na podpatku maximálně do 5 cm. Taková výška umožní zeštíhlit siluetu a zároveň nemá vliv na tělesné proporce. Dobrým řešením bude výběr lodiček se zapínáním na kotníku - takový horizontální pásek umožní opticky zkrátit nohy. V případě bot na podpatku je dobře si vybrat ty na tenké podrážce. Sam podpatek může být jehlou nebo kačenkou. Nedoporučujeme však výběr lodiček na klínu, díky takovým botám naše silueta bude vypadat masivně a se ještě víc prodlouží. Vysoká žena bude dobře vypadat v lodičkách se špičatou špičkou, a také i botách do výšky kotníku, což opticky zkracuje nohu. Výběr ideálních bot pro vysokou ženu může být výzvou. Pokud však budete pamatovat na výše uvedené tipy, určitě se Vám podaří přizpůsobit boty, ve kterých budete vypadat ideálně a zároveň se budete cítit komfortně za každých okolností.

Publikováno: 22. 02. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam